Yüzyıl Köyü, Ross Village (Okyanusya)

Richmond Kasabası

Avustralya’nın en büyük adalarından biri olan Tazmanya Adası’nın Hobart Şehrinde yer alan Richmond, küçük bir kasaba. Kasaba meydanında 19. Yüzyıl dönemine ait Taş Köprü ve köprünün ilerisinde St. John Katolik kilisesi yer alıyor. Taş köprünün yanında turistlerin dinlenebileceği park alanı bulunuyor.

Türkiye’den bir hayli uzakta, ılıman bir iklime sahip olan kasabayı, yaz mevsiminde Aralık, Ocak aylarında ziyaret etmek uygun olacaktır.

Ross Village

Özgün mimariye sahip taş evleri, küçük sevimli otelleri ve fırınları ile dikkat çeken Ross Village, çok fazla bilinmeyen ama son zamanlarda adından söz ettiren turistik bir köy. Köyün içinden muhteşem güzellikte Macquaire Nehri geçiyor. Nehrin üzerinde, köyün en turistik yapısı olan Tarihi Taş Köprü yer alıyor. Bu köprünün 1836 yılında yapıldığı biliniyor. Ross Village Köyü’nde bulunan Wesleyan Katolik Kilisesi ve kendine özgü taş evleri turistlerin uğrak noktası. Tarihi dönemler içinde yolculuk yapıyormuş hissi yaşatan Ross Village köyüne ait bu yapıların bir kısmı şu anda konaklama yeri olarak ziyaretçilerin hizmetine sunulmuş durumda.

Rossbakery

Ross Village Köyü içerisinde bulunan Rossbakery fırını oldukça meşhur. Köyü ziyarete gelen turistler mutlaka Rossbakery fırınına uğrayıp lezzetli atıştırmalıkların tadına bakıyor, fotoğraf çekiyor.

Kendilerini “Ross’un orijinal fırınıyız” şeklinde tanımlayan Rossbakery, 1860 yılından beri faaliyette. Geleneksel tahta fırınını halen kullanmakta olan fırın, bozulmayan orijinal tarzı ile uzun yıllardır ayakta duruyor. Rossbakery, Ross Village Köyü’nün son zamanlarda artan popülerliği ve tanınması ile birlikte her gün dolup taşıyor. Rossbakery, birbirinden lezzetli tatlar ve Ross Village Köyü’ne özgü atıştırmalıkları denemek ve Ross Village turu yaparken bir mola vermek için ideal bir durak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu