Yeni Bir Başlangıcın Adresi: Pattaya (Asya)

Tayland’ın eğlence şehirlerinden en popüleri olan Pattaya, Körfez kıyısında gece eğlenceleri ve sakin bir dinlenme ortamı için ideal bir yer. Genel olarak eğlence sektörüne adanan bu kentte gündüzleri alışveriş yapıp denizde güneşlenebilir, şezlongunuza çağıracağınız özel masörler ile vücudunuza masaj yaptırabilirsiniz. Güneş battıktan sonra trafiğe kapalı olan, şehrin en meşhur caddesi Walking Street’de diskolar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Pattaya, körfez kıyısında bulunmasından dolayı zengin menülerle donatılmış taze deniz ürünleri içeren lokantalarında keyifli bir akşam yemeği yiyebilir ardından Go-go barları tercih edebilirsiniz.

Şehrin ikonu Fil Safarisi

Tayland Asya’da bulunmasından dolayı oldukça fazla file ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenizde sadece hayvanat bahçelerinizde gördüğünüz bu fillere daha yakından dokunabilir, hatta onlarla birlikte uzun yollar gezinti yapabilirsiniz.

Çin Tapınağı: Anek Kuson Sala

Dünyada eşi benzeri olmayan çizimler ve koleksiyonlar içeren Anek Kuson Sala Pattaya’da müze olarak hizmet vermekte. Fiyat olarak paha biçilemeyen derece olan sanat eserleri ve antikaları barındıran bu yer gelen turistlerin sessiz bir ortamda zevkle vakit geçirebileceğiz nadir yerlerden birisi. 1987 yılından beri 3 dönümlük alan üzerinde sergilenen Çin Tapınağı her geçen gün artan turist sayısı ile dünyadaki en iyi müzelerden birine gösterilmeye aday.

Pattaya’da Gece Hayatı

Her turizm kentinde olduğu gibi Pattaya’da da gece hayatı son derece popüler durumda. Walking Street’in trafiğe kapalı olması ve gün batımının başlamasıyla birlikte sokakları renklendiren gece kulüpleri sahipleri özellikle tek gelen veya bekar turistleri çekmek için genç kızları kullanmakta. Türkiye’den oldukça rağbet gören gece kulüpleri müziklerinde Türkçe şarkılar kullanmayı da ihmal etmiyor. Şehrin kendi alanlarında usta olan dansları Pattaya Alangkarn, Tiffany Show ve Alcazaar Shovları izlemeden gezi rotanızı sonlandırmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu