WordPress’te Nasıl Tema Yüklenir

WordPress kurulumu yapıldığında, hazır WordPress temaları kullanıcının beğenisine sunulur. Bunların yüklenmesi ve kurulumu oldukça basittir. WordPress’in sunduğu bu kolaylıktan faydalanıldığında, tema yüklemek için daha karışık çözümlere de gerek kalmaz. Bu temaları wordpress firmasıyla kullanıcıları oluşturur ve ücretsiz olduklarından ek masraf da çıkarmazlar. Yapılacak işlemleri adım adım anlatacak olursak..

WordPress’te Nasıl Tema Yüklenir

Girişte de açıkladığımız üzre, WordPress temaları ücretsiz olduğundan ve kolay kurulabildiğinden tercih edilebilecek ilk yöntem bunların kurulmasıdır. Böylece daha karmaşık olan yöntemlere de gerek kalmaz. WordPress’te nasıl tema yükleneceğini adım adım anlatalım. Yapılacak işlemler için yönetim paneline giriş yapılması gerekiyor.

1) Admin paneline giriş yaparak linkin sonuna wp-admin yazın. Böylece kullanıcı adı ve şifrenizle yönetim paneline erişmiş olacaksınız.

2) Soldaki menüden ‘Görünüm’e, ardından ‘Temalar’a tıklayarak tema yükleme sayfasına girin.

3) Tema yükleme sayfasına girdikten sonra, açılan sayfada hazır wordpress temalarını göreceksiniz.

4) Yeni tema eklemek için, sayfada bulunan ‘Yeni Ekle’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

5) Ekleyeceğiniz temayı seçmek için özellik filtresini kullanabilirsiniz. Bu filtre ile, beğeninize uygun renk, özellik, konu ve yerleşim gibi kriterleri belirleyerek seçim yapabilirsiniz.

6) Eğer bunlardan birini seçmek istiyorsanız, seçeceğiniz temaya gelerek kur butonuna basmalısınız.

7) Eğer bilgisayarınızdaki hazır bir temayı kullanmak istiyorsanız ‘Tema Yükle’ diyerek dosyayı seçip ‘Şimdi Kur’ butonuna tıklamalısınız.

8) Son adımda, site adresinizin başına ftp koyarak sunucu adını yazın ve FTP’ye bağlanırken kullanıcı adı-şifre girerek kurulumu tamamlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu