Tokyo’da Alışveriş Yapılacak Yerler (Asya)

Tokyo’da birçok alışveriş mağazaları bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezlerine girildiğinde, varlığından bile habersiz olduğunuz ürünleri bulur ve bunları satın alıp çıkabilirsiniz. Özellikle kozmetik ürünleri ile bilinen bu uzak doğu şehrindeki mağazalarda, yüz kremlerinden yüz maskelerine kadar birçok şey bulunabilmektedir. Buradaki alışveriş merkezlerinde hem sıfır hem de ikinci el birçok ürün bulmak mümkündür. İşte karşınızda Tokyo’da alışveriş yapılacak yerler (Asya) :

1.Asakusa

Metro durağının yakınında bulunan bu alışveriş yeri, insanları Kaminarimon kapısı ile karşılamaktadır. Kapıdan girildikten sonra, burada bir yol bulunmaktadır. Bu yol üzerinde bir çok dükkan yer almaktadır. Bu dükkanlarda, hediyelik eşyalardan şekerlemelere kadar çeşit çeşit ürünler ve yiyecek-içecekler bulunabilmektedir. Ayrıca, burada Japon kültürüne ait birçok ürün bulmak mümkündür.

2.Ginza

Ginza, Tokyo’daki en pahalı yerlerden birisidir. En yoğun yerlerin başında gelen Ginza, içerisinde birçok mağaza barındırmaktadır. Burada, Mitsukoshi gibi butik mağazaları da yer almaktadır. Printemps ise, daha çok Fransız butikleri ile dolu bir diğer mağazadır. Bu yerdeki bir başka mağaza ise, insanların çok tercih ettiği Marui mağazasıdır.

3.Shibuya

Daha çok gençlerin ilgisini çekecek bir yer olan Shibuya, hem ucuz hem de ilginç kıyafetleri ile gençlerin odak noktası olmayı başarmıştır. Burada, birçok müzik mağazası da vardır. Ayrıca, Tokyu Hands’da elektrikli ürünler ve aksesuarlar da bulunmaktadır.

4.Akihabara

Akihabara, teknoloji mağazaları ile dolup taşan bir yerdir. Sadece elektronik eşyaların satıldığı yer olmayıp, ayrıca burada oyun oynamak için oyun makineleri de bulunmaktadır. Tahmin edilebileceği gibi, burayı daha çok gençler ziyaret etmektedir. 8 katlı bir mağaza olan Yodobashi, bölgedeki en büyük mağazadır. Türlü türlü elektronik eşyalar barındıran bu mağaza, görülmeye değer ilginç bir yerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu