Tiger Cave Temple (Tapınağı), Krabi

1) Tiger Cave Temple (Tapınağı) Tiger Cave Tapınağı (Kaplan Mağarası-Wat Tham Sua), Tayland’ ın güneyinde bulunan Krabi Kasabası’ nın 3 km yakınında yer alıyor. Kaplan pençesine benzeyen bir kaya görünümü nedeniyle bu isimle anılıyor. Ayrıca bu tapınak arkeolojik olarak da önemli bir bakışa sahip. Arkeologlar, burada taş devrinden kalma kalıntılar bulmuşlar ve aynı zamanda meditasyon merkezi olarak kullanılıyor. Meditasyon merkezi olan bu tapınakta ortalama 240-250 monk kalıyor denilebilir. Monk yani Budist-Rahip anlamına gelir.

Tiger Cave’ nin çevresi muazzam bir görünme sahip ve dik kireç taşları kayalıklarından oluşuyor. Bu tapınağın gün batımı manzarası ise orayı mükemmel kılıyor. En güzel yeri zeminden yaklaşık 550-600 metre yükseklik civarında olan zirve kısmı bulunuyor. Tabii oraya ulaşmak hiç kolay olmuyor, bu nedenle oraya çıkılması imkansız olarak biliniyor. Oraya çıkılması için yaklaşık 1237 basamaklı bir merdiven çıkılması gerekiyor.

2) Krabi Krabi, Güney Tayland’ ın Andaman sahilinde yer alan Krabi’ koyları yüzyıllarca korsanlara, tüccarlara ve Güneydoğu Asya’nın yerli halkı olan deniz çingenelerine ev sahipliği yapmıştır. Burada arkeolojik kalıntılara göre yerleşim geçmişi 25-35 bin yıllara dayanan Krabi Tayland’ daki en önemli turistik mekanlarından biri olarak görülür. Tayland’ da bulunan Krabi’ nin içerisinde ise kaplıcalarına, deniz mağaralarına ve mercan resiflerin de, yaşattığı egzotik deniz yaşamına borçlu olan bir kent. Ayrıca cennet manzaralı görünümü ile gönülleri mest etmeyi başarmıştır. Milli park alanları da bulunan bu kent o alana tat vermiş olur.

Dağcılar için ise kalkerli kayalıklara tırmanış deneyimi fırsatı da sunan Krabi çeşitli plajları ve adaları ile çok dikkat çekenler arasında yer alıyor. Hızlı bir şekilde gelişen yerleri ile, son yıllarda popüler turizm olarak tercih ediliyor. Dünyaca ünlü adaları ile isminden söz ettiren Krabi tertemiz denizi ve kumsalları ile göz kamaştırıyor. Denizden yükselen Kalker tepeleri ile turistler için benzersiz bir gezme fırsatı tanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu