The Beach House, Coral Coast (Okyanusya)

Fiji, Pasifik Okyanusu’nun güneyinde bulunan ve yaklaşık 150 milyon yıl önce volkanik patlamalar sonucu oluşan bir adalar ülkesidir. Bu adalar ülkesinin 333 adadan oluştuğu ve bu adalardan 106 tanesinin ıssız olduğu biliniyor. Bu adalar Tropikal ormanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu adalar arasında en büyüklerinin Viti Levu ve Vanua Levu adaları olduğu biliniyor. Viti Levu adası başkent Nadi’ye ev sahipliği yapmaktadır. Başkent Nadi 7,8 kilometrekarelik bir alana kurulu bir şehirdir.

Coral Coast Neresidir?

Başkent Nadi’nin 15 km güneyinden başlayıp Güney Pasifik’e kadar uzanan kıyılara Coral Coast deniliyor. Bu bölgenin Fiji’de en çok ilgi gören ve turist çeken bölge olduğu biliniyor. Coral Coast kıyısı boyunca çok sayıda resort otele rastlamak mümkün. Ayrıca burada bazı uluslararası otellere de rastlamak mümkündür. Tatil yapmak ve güzel bir otelde konaklamak için ideal bir yer olduğu biliniyor.

Coral Coast’ta Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Coral Coast, aktivite seçeneklerinin çok olduğu bir yerdir. Buradaki aktivitelerden bazıları ücretli iken bazı aktiviteler tamamen ücretsizdir. “Jungle Trek” adındaki aktivite sabah saatlerinde ormana yapılan yürüyüşleri içerir ve Coral Coast’ta çok sık yapılan bir aktivitedir. Bu aktivitenin ücretli olduğu ve ücretinin oradaki köylü halka yardım amaçlı toplandığı bilinmektedir.

“Snorkeling Trip” aktivitesi adından da anlaşılacağı gibi okyanusta yapabileceğiniz bir aktivitedir. Bu aktivite de ücretli olup buradan toplanan ücretler köy halkına yardım olarak dağıtılıyor. Plaj voleybolu aktivitesi ise okyanus mavisiyle iç içe olacağınız aktivitelerden birdir. Bu aktivitenin az ücretle yapılabilecek aktivitelerden biri olduğu biliniyor. Akşam saatlerine doğru yapılan aktiviteler ise daha çok at binme ve ormanın derinliklerine doğru yapılan yürüyüşlerdir. At binme aktivitesi sahil kenarında yapılan bir aktivite olup ücretli olduğu biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu