Tayland’ın En Ünlü Yerlerinden Sin City: Pattaya (Asya)

Tayland’ın en çok sevilen, en ünlü ve yıl boyu ziyaretçi akınına uğrayan Pattaya, Tayland’ın başkenti Bangkok’un 155 kilometre uzaklığında bulunan muhteşem bir şehir.

Yılda yaklaşık olarak 5 milyon civarı turistin ziyaret ettiği bu müthiş şehir, oldukça güzel kumsallara, tropikal denizi ve canlı çeşitliliğine, rahatlatıcı bir doğaya ve tabi ki harika bir gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Böylesine şaşırtıcı bir şehir olan Tayland’ın ünlü mekanı Pattaya, gezilecek önemli bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Tarihi Sin City Pattaya’nın Geçmişi

Geçmiş yıllarda Vietnam Savaşı tüm şiddetiyle sürerken 1960 senesi civarında dinlenmek amacı ile Amerika Hava Kuvvetlerine bağlı bulunan bir asker birliği o zamanlar sadece bir balıkçı köyü olarak bilinen ve fazla bilinmeyen küçük Pattaya köyüne gelirler. Köyün plajında dinlemek için kendilerine bambudan inşa edilmiş kulübeleri kiralarlar ve burada kalırlar. Askerler bu köyden fazlasıyla memnun kalırlar. Çünkü bölge halkı oldukça misafirperver, sevecen ve iyi davranışları ile onlara iyi, kaliteli ve dinlendirici bir mekan oluştururlar. Daha sonraları başka askerlerin de bu ününü duyup kulaktan kulağa yayılmasıyla köy git gide dolmaya, ziyaretçi akınına uğramaya ve gelişmeye başlar.

Hızla Büyüyen Tatil Mekanı

Savaş bittiğinde yani 1980 senesi civarına gelindiğinde artık o küçük bilinmeyen köyden eser kalmamıştır. Artık minik bambu kulübelerinin yerini büyük oteller ve tatil mekanları çepeçevre sarmaya başlamıştır. Yarım milyon nüfusa sahip olan bu köy artık bir şehir olmuş ve Pattaya olan ismi artık Sin City olarak bilinmeye başlamıştır. Sadece Tayland’ın değil aynı zamanda Güney Asya ve dünyaca bilinen, sevilen ziyaret edilen Sin City, artık en popüler tatil duraklarından bir haline gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu