Tayland Neden Evim Oldu? (Asya)

Tayland Güneydoğu Asya’da bulunan kültürel bir ülkedir. Gezilecek yerleri oldukça fazladır. Buraya gelen ziyaretçiler Tayland’ı kendi evi gibi seviyorlar. Ucuz tatil olanağı, kolay ulaşımı ve görkemli manzaralarıyla gezilmeye değer yerler arasında yer alıyor. Tayland kültürüyle de ilgi çekiyor. Farklı uyruktan insanlar bu şehirde toplanmış.

Farklı insanların değişik kültürleri de burada adeta kozmopolit bir kültür oluşmasını sağlamış. Tayland’da gördüğümüz ilginç şeylerden birisi de eş cinsellik oluyor. Çünkü bu durum ülkede oldukça normal karşılanıyor. Ayrıca din konusunda da özgürlükler bulunuyor. Farklı dinden insanlara saygı gösteriliyor. Din farklılıkları için özel kanunlar koyulmuş ve herkes bu kurallara uymak zorunda kalıyor.

Doyumsuz Tatların Mekanı: Tayland Mutfağı

Tayland muhteşem yemek kültürüyle karşımıza çıkıyor. Çeşitli yemekleriyle damağınızda unutulmaz tatlar bırakıyor. Tayland mutfağının vazgeçilmez yemeklerinin başında elbette deniz ürünleri geliyor. Çünkü birçok deniz canlısına sahip bir ülkedir. Her türden deniz ürünüyle çeşitli yemekler hazırlanıyor.

Deniz ürünleri sevenlerin buluşma noktası haline geliyor. Siz de deniz mahsulleri seviyorsanız Tayland mutfağını ziyaret edebilirsiniz. Vazgeçemeyeceğiniz diğer bir tat ise tropikal meyveler. Birbirinden farklı meyveler bulunuyor. Özellikle serin ve rahatlatıcı bir his veren bu meyveler yağmur ormanlarında yetişiyor ve tadına doyum olmuyor.

Tayland’ın Eviniz Olmasına Bir Sebep Daha

Tayland sıcak bir iklime sahip bir yerleşim merkezidir. Hava sıcaklıkları nedeniyle kış ayları soğuk geçmiyor. Böylece Tayland’da daha uzun süre kalabiliyorsunuz. Ziyaret edebileceğiniz en güzel mevsimler Aralık ve Şubat ayları arasındadır. Sıcak ve oldukça güzel bir havaya sahip bu aylarda denizin keyfini çıkarabilir ve doyasıya eğlenebilirsiniz. Tayland halkı da oldukça samimi ve sıcakkanlı insanlardan oluşuyor. Güler yüzlü insanlarını tanımak için sizleri de Tayland’a bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu