Tayland-Kamboçya Sınır Geçişi: Koh Kong (Asya)

Güney Asya ülkeleri olan Tayland ve Kamboçya arasında kalan Koh Kong sınır kasabası özelliği taşıyor. Tayland ve Kamboçya’da farklı sınır kapıları bulunuyor. Hat Lek Tayland sınır kapısı, Ceam Yeam ise Kamboçya sınır kapısıdır. Kamboçya oldukça değişik bir şehirdir. Burada daha sınır kapısından içeri girer girmez sizi kandırmak isteyen insanlar bulunuyor. Hatta resmi kıyafetli kişiler bile kendini memur olarak tanıtıyor ancak hırsız olabiliyor. Bu yüzden çok dikkat etmek gerekiyor ve kendinizden başka kimseye güvenmemekte fayda var. İnsanlar oldukça ısrarcı. Sürekli para talep ediyorlar.

Sınırda Ulaşım Hizmetleri

Koh Kong sınırında ulaşım da oldukça kısıtlıdır. Buraya geldiğinizde bununla ilgili benzer sorunlarla karşılaşmanız sürpriz olmaz. Motosiklet sürücüleri yolculara seslenip fazla ücret istiyorlar. Bu duruma aldırış etmezseniz ısrardan vazgeçiyorlar.

Değişik Hikâyeleriyle: Koh Kong

Koh Kong adını ada parçasından alıyor. Şehir oldukça değişik bir hikâyeye sahiptir. Önceden kadın pazarlarının yapıldığı ve cinsel hastalıkların yoğun olduğu bir yer olarak biliniyordu. Ve bu yüzden Vahşi Batı deniliyordu. Şimdi ise daha iyi yönleriyle turizm bölgesi yapılmaya çalışılıyor. Bu kasabadan 20 km uzaklıkta Koh Kong Adası bulunuyor. Kamboçya’da bulunan en büyük ada olma özelliği, ne sahip olan ada 7 km genişliğinde.
Koh Kong Adası güzel plajları ve yoğun orman manzarasıyla görenleri etkilemeyi başarıyor. Koh Kong kasabası 20.000 civarında nüfusa sahip bir yerleşim. Bölgede bulunan oteller oldukça lüx. Ziyaret edenlerin rahat edebilmesi için her şey düşünülmüş. Odalarda büyük yatak, televizyon ve kocaman banyolar mevcut. İnternet erişimi ise muhteşemdir. Çok hızlı ve sorunsuz internet bağlantısı var. Koh Kong kasabasına ulaşmak için öncelikle Ceam Yeam sınır kapısına ulaşmak ve ardından uzunca bir köprüden geçmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu