Taşkonaklar Butik Otel, Kapadokya

Kapadokya’nın daha önce hiç görmediğiniz bir coğrafya var. Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın patlattığı Erciyes, lavlar tarafından oluşturulan yumuşak katmanlar için milyonlarca yıl eribbi kurdu. Bu coğrafyaya uyum sağlayan yerel halk, bu ilginç oluşumlarla birlikte bir hayat kurdu. En zorlu zamanlarda bile, peribacalarının altında ya da yerin altındaki odalar, bu bölge halkı için yaşam alanı haline geldi. Bu bağlamda, Kapadokya, dünyanın herhangi bir yerinde bulunmayan bir konaklama deneyimi sunmaktadır.

Kapadokya’nın en etkileyici vadilerinden Güvercinlik vadisinin en batı yamacında yer alan Taşkonaklar Boutique Hotel, el oyması taşlarla süslü, hoş süslemeleri olan samimi odaları ile konuklarını ağırlıyor.

Taşkonaklar Mağarası

Taşkonaklar Mağarası Otelini Kapadokya’da 2 gün kaldığım yerden terk etmek oldukça zordu. Çoğu zaman dediğim gibi, Kapadokya, bildiğimiz otel deneyiminin ötesinde bize sunmaktadır. Yüz milyonlarca yıldır yaratılmış eşsiz coğrafyada yaratılmış benzersiz odalarda olması imkansız. Deneyimlerimi hala açıklayacağım.

Taşkonaklar Boutique Hotel, Kapadokya’daki Uçhisar’da bulunmaktadır. Güvercinlik Vadisi’nin batı yamacında inşa edilen otelin manzarası sadece büyüleyicidir. Hemen yüzünde Erciyes Dağı, karlı zirvesinde duruyor. Otelin bahçesindeki bir terasa benzeyen bir bahçenin geniş, coğrafi çevresi içine dalmak huzur vericidir.

Kapadokya Taşkonaklar Butik Otel, doğal ahşabı bozmadan ahşap ve mimari geleneklere uygun olarak özenle hazırlanmış 19 odadan oluşan samimi ve keyifli bir mekandır. Her odanın kendine özgü dokusu vardır ve içine girmediğini hissedersiniz. Orijinal orijinal kemerler, kayalar, mağaralar, oda olarak kullanıldığında farklı bir atmosfer eklemiştir. Bu volkanik kaya oluşumlarındaki oda ve süitler göz zevkine sade bir şekilde dekore edilmiş, sadeli ve saductively göze hitap ediyor.

İçinde kalmış olduğum odada itfaiyenin yere koyduğu koltuklar, perdeler, perdeler, odunlar sadece gözler değil aynı zamanda ruhlardı. Hiçbir şey yapmadan sandalyede duruyordum, vadi ve Erciyes dağının dans ettiğini hissettim ve çok huzurlu bir yer.

Oda Koşulları Taşkonaklar Butik Otel

Tüm odalarda telefon, TV, ücretsiz kablosuz internet, mini bar bulunmaktadır. Bazı odalarda, özellikle rezervasyon sırasında bir şömine bulunmaktadır. Dokusu, mimarisi, konumu ve Taşkonaklar Kapadokya’nın kahvaltısı da bir istila. Her zaman olduğu gibi misafirperverlik ve otel misafirperverliği konusunda benzersiz seçenekler sunuyoruz. Özellikle butik oteller, 5 yıldızlı otellerden bile geçebilir. Ev yapımı bisküvi, hamur işleri ve elden çıkan kekler keyifli! Yerel lezzetlerdeki kahvaltı seçenekleri azdır, ancak her restoran lezzetli ve unutulmaz.

Akşam yemeği, isteğe bağlı olarak restoran bölümünde de mevcuttur. Yaz aylarında teraslarda oturabilir ve ruhunuzu veya lahana bardağını panoramik manzaraya karşı deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu