Swarm Nedir? Nasıl Kullanılır?

Swarm Nedir? Kısaca swarm kullanıcıların yer bildirimi yapmış olduğu bir uygulamadır. Foursquare benzeyen ancak daha kapsamlı bir yapısı olan zengin bir uygulamadır.

Peki, Swarm nasıl kullanılır? Uygulamayı akıllı cihazınıza indirdikten sonra mail hesabınız, facebook hesabınız ile ya da foursquare hesabınız ile giriş yaparak kullanabilirsiniz. Uygulama içerisine giriş yaptıktan sonra ekranda üst tarafta bulunan dört adet sekme göreceksiniz. İlk sekme size arkadaşlarınızın uzaklığını göstermektedir. Uzakta, birkaç adım ötede ya da burada gibi sınıflandırarak ayrı ayrı göstermektedir.

Yan tarafta bulunan sekme ise arkadaşlarınızın nerede check-in yaptığını gösteren sekmedir. Burada arkadaşlarınızın hangi mekanlarda check-in yaptıklarını görebilir ve bunları beğenebilirsiniz.

Bu sekmenin yanındaki üçüncü sekmede ise “planlar” şeklinde adlandırılmaktadır. Bu sekmeyi arkadaşlarınız ile randevulaşmak için kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı bu sekmede etiketleyerek hangi mekanda olacağınızı belirterek buluşmak için davet gönderebilirsiniz.

En son sekmede ise profiliniz bulunmaktadır. Profilinizi buradan inceleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz check-in’leri, bildirimlerinizi ve arkadaşlarınızı buradan takip edebilirsiniz.

Profilinize girdiğiniz zaman karşınıza birkaç buton çıkacaktır. Bu butonları sizlere kısaca anlatalım. Sol üst taraftaki buton size bildirimlerinizi göstermektedir. Sizden bahsedenler ya da yer bildiriminizi beğenenler gibi. Sağ üst tarafta bulunan buton ile artı işaretini kullanarak yeni arkadaşlar ekleyebilmenize yardımcı olur.

Tam profil resminizin üzerinde bulunan butonlar ise sırası ile anlatırsak

  • Arkadaş listeniz
  • Mekan bildirimi yaptığınız yerin haritadaki konumları
  • Puan durumu
  • Mekan bildirimleri yaparken eklemiş olduğunuz fotoğraflardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu