Sorrento’ Ya Nasıl Gidilir? (Avrupa)

Sorrento’ ya en yakın havalimanı Napoli de bulunuyor. Türkiye’den her gün Napoliye uçmak mümkün. 2 saat 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Napoli Sarrento’ dan 50 km’lik bir mesafe uzaklığındadır. Buradan da Sarrento’ ya 1 saatlik bir mesafenin ardından ulaşılabilir. Napoliden Sarrento’ ya günde altı seferlik ulaşım imkanı sağlıyor.

Sarrento

Güney İtalya’nın Güney kıyısında bulunan bir kasabadır. Limon ve Portakal bahçeleri arasın da bulunan şirin bir yerdir. Nüfusu 16.000 dur. Kasaba’ ya Napoli ve Pompei den ulaşmak mümkündür. Tren denizine kıyısı bulunuyor. Kasaba da eski dönemlerden kalmış, birçok tarihi eser de görülüyor. Dinsel yapılara ait kiliseler de vardır. Kasaba da resmi dil olarak, İtalyanca konuşuluyor. Bölge Akdeniz ikliminin görüldüğü bir coğrafya da bulunuyor. Yılın büyük bir kısmın da ılıman bir havaya sahiptir.

Bölgeye seyahat etmek için en uygun zaman aralığı ise Nisan ve Eylül ayları arasıdır. Bölge konaklama açısından oldukça uygundur. Birçok otel bulunuyor. Kasaba küçük bir yer ve nüfusunun da az olmasından dolayı, çok fazla toplu taşıma araçlarına ihtiyaç duyulmuyor. Bölge içinde otobüsler bulunup merkez ve kıyı kesimler arasında ulaşım imkanı veriyor. Marina Grande ve Marina Piccola; en güzel turistlik yerlerdendir. Birçok teknenin bulunduğu limanlardır.

Arkeoloji Müzesi; Müze, Massa Lubrense’ nin bir kasabası ile Sorrente den çıkarılan tarihi kalıntıları görme imkanı sağlıyor. Roma döneminden kalmış kalıntılara da ev sahipliği yapıyor.

Cloister Of San Francesso; Bir Manastırdır. Önce ki dönemlerden kalma tarihi eşyaları Manastır da görebiliriz.

Şehir Surları; Şehrin koruma duvarları olarak kullanılmış.
Çan Kulesi ve Katedral; Rönesans tarzında yapılmıştır. İçeride Napoliten Okulu bulunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu