Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilceler özellikle ergenlik dönemine ait bir problem gibi gözükse de aslında tüm yaşamı etkileyen sorunların başında gelir. Sağlıklı beslenmeme, cilt temizliğini düzenli yapmama özellikle sivilce oluşumunu teşvik eder. Sivilceler geldikleri gibi sessizce gitmedikleri için ciddi cilt sorunları yaratırlar. Küçük izlerden tutun da ilerleyen dönemlerde kanser oluşumunu bile artıran bu sorunun çözümü için klinik uygulamalar mevcuttur. Ancak güzellik merkezlerinde yaptıracağınız uygulamalar hem yüksek maliyetleri hem de kimyasal içerikleri nedeniyle pek tercih edilen uygulamalar değildir. Bunun yerine sadece evinizde yapabileceğiniz maskeler ile cildinizde kalan izlerden kurtulabilirsiniz.

Yoğurt Kürü

Sivilce izleri nasıl geçer sorusunun en büyük cevabı sabırla olacaktır. İçeriği ister kimyasal ister doğal olsun her durumda da en erken altı ay içerisinde bu lekelerden kurtulunur. Bu lekelerle mücadelede en etkili yöntem yoğurt limon yöntemidir. Bir yemek kaşığı yoğurdun içine bir limonu sıkıp cildinize uygulamanız ve yaklaşık olarak 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Bu sürenin sonunda cildinizde derinlemesine bir temizleme söz konusu olacak ve kan dolaşımınız artacaktır. Dolayısıyla lekeniz de birkaç ay içerisinde geçecektir.

Çilek Yenilenmesi

Sivilce izleri nasıl geçer sorusu özellikle ergenlik çağındaki kızların bir numaralı sorusudur. Küçük yaşlarda kapatıcı ya da fondöten gibi kozmetik ürünler kullanmayı da tercih etmeyen bu kızlar özellikle doğal yöntemleri tercih etmek isterler. Bu noktada sevimli bir meyve kullanmak da etkin bir tedavi sağlayacaktır. Çilek mevsiminde olduğumuz için her yerden kolayca temin edebileceğimiz çilekleri güzelce ezip cildimize sürüyoruz ve 15 dakika bekliyoruz. Bu sürenin sonunda cildimizi ılık su ile yıkıyoruz. Çilek içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller derinlemesine temizliğin yanı sıra özellikle besleyici özelliği nedeniyle cildin yenilenmesini teşvik eder. Bu yenilenme de sivilce izlerini yok edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu