Sırt Çantasında Neler Olması Gerekir

Sırt çantası okul, seyahat, spor ve turizm gibi aktiviteler de gerekli malzemeleri yanımızda taşıyabileceğimiz evimiz gibidir. Sırt çantası yapılan ya da yapılacak olan aktivite türüne göre ihtiyaçlar farklılık gösterir. Kişisel faktörler sırt çantasının kapasitesinin en önemli faktördür. Çünkü insanların bazıları konforundan vazgeçmek istemez ve bu uğurda bayağı bir yük taşımayı göze alır. Kimisi ise yük taşımaktan nefret eder ve mümkün olduğunca yükünü hafifletmek ister.

Herkesin kendine özgü ihtiyaçları vardır fakat bunun yanı sıra, sırt çantasında mutlaka olması gereken bazı malzemeler vardır. Sırt çantası ile uzun bir yolculuğa çıkmayı planlayanların yanlarında;

Öncelikle dolu bir su şişesi, atıştırmalık gevrekler,
Çöp poşeti, küçük bir çakı, ayna, çakmak, tarak, el lambası ve yedek pili, ıslak mendil, ufak bir ilaç çantası vs.
Bu malzemelerin yanın da tabii kimlik ve diğer belgelerinizi koyabileceğiniz bir küçük cüzdan,
Gittiğiniz yerleri fotoğraflarını çekebileceğiniz fotoğraf makinası,
Telefonunuz ve şarj aletiniz,
Kişisel hijyen için diş macunu ve fırçası
Antibakteriyel bir sabun, yedek çamaşır, giysi ve gecelerin soğuk olabileceğini düşünerek ince bir polar hırka uygun olabilir.
Küçük bir ilk yardım çantası sırt çantasının olmazsa olmazlarındandır.

Yapılacak aktiviteye göre değişkenlik gösteren başka malzemelerde mutlaka vardır. Örneğin kamp yapacak olanlar sırt çantalarını uyku tulumu koyabilir, yatarken zeminde ki taşlardan sırtlarının rahatsız olmaması, yumuşak bir zemin oluşturması ve ısı yalıtımı için yanlarına mat alabilirler. Eğer çadır kurulacak ise çadır malzemeleri koyabilir hatta uzun süre çevrede alışveriş yapılabilecek yer bulunmayan bir yerde kamp yapılacak ise konserve türü yiyecekler de tercih edilebilir. Bunların dışında kişisel özel bir eşya varsa unutulmadan sırt çantasına konmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu