Singapur’un Renkli Yeri: Bugis ve Kampong Glam

Singapur malay yarım adasının güney kısmın da yer almaktadır. Singapur Hintli, Çinli ve Malaylılardan oluşmakta olan çok zengin bir kültüre sahiptir. Bu kadar fazla kültürün barış içerisinde bir arada yaşamasının en büyük sebebi bir arada yaşama kültürü ve sahip oldukları güzellikleri başkalarıyla paylaşmasından kaynaklanmaktadır. Singapur dünyada Hindu, Budist, Müslüman, Hristiyan ve birden çok inanca ve kültüre sahip olup hepsinin bir arada barış içerisinde yaşadığı nadir ülkelerden bir tanesidir. Singapur kültürel zenginliği kadar, doğal güzelliği ile de oldukça ön plana çıkmaktadır.

Kampong Glam Ve Bugis

Singapur da pazarları ve çarşıları en iyi şekilde gezip görebileceğiniz yerlerden birisi Kampong Glam dır. Kampong Glam da genel olarak Arap ve Müslüman kültürleri hâkimiyet göstermektedir. Kahve ve nargile sevenlerin en sık uğradıkları yer olan Kampong Glam değişik kahve tatları ile oldukça ünlüdür. Kampong Glam da ki kahve dükkânların da ki bir diğer özellik ise istek doğrultusunda kahvenizin üzerine portreniz çizilmektedir.

Singapur da iken kendi kültürümüze ait lezzetler tatmak isterseniz de alaturka restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlarda kültürümüze ait olan istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. Ancak bu restoranlardaki yemek ücretleri Türkiye deki yemek ücretleriyle kıyaslandığı zaman oldukça pahalıdır.

Kampong Glam fotoğraf severler içinde oldukça güzel bir yerdir. Kampong glam da ki birçok mekân ve yapı oldukça fotojeniktir. Kampong Glam ın en güzel yerlerinden bir tanesi de şehir merkezinde bulunan Sultan Camiidir. Sultan Camii 1824 yılında Hüseyin Şah Sultan tarafından yaptırılmıştır. Camiinin yapımın dan 100 yıl sonra restore edilerek günümüze kadar gelmiştir. Alış veriş yapmayı sevenler için ise Bugis harika bir yerdir. Bugis de hemen her şeyi bulabilirsiniz ve fiyatları da oldukça uygundur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu