Singapur’un En Büyük Alışveriş Merkezi: Vivo City (Asya)

Singapur Asya’nın güneydoğusunda yer alır. Hem ülke hem de şehir olma özelliğine sahiptir. Yüzölçümü oldukça küçük olmasına rağmen önemli bir ticaret merkezidir. Dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alır ve kendi içinde birçok adaya sahiptir. Küçük bir şehir olmasının yanında nüfusu bir hayli kalabalıktır. İçerisinde birçok yabancı uyruklu insan barındırır. Büyük bir saygıyla bir arada yaşarlar. Dünyanın en zengin ülkesinden birisidir. Bu zenginliğin en büyük getirisi elbette ticarettir.

Enteresan Yasaklarıyla Singapur

Her ülkenin olduğu gibi Singapur’un da kendine has özellikleri bulunur. Ancak Singapur için durum biraz farklı görünüyor. Çeşitli yasakları içinde barındıran ve herkesin bu kurallara uyduğu ilginç bir yapısı var. Bu yasaklardan bazılarını şöyle söyleyebiliriz: Sakız çiğnemek, sokakta su dışında içecek içmek, gece yarısından sonra duş almak, yere çöp atmak, belirli yerler dışında sigara içmek, araba park yerin yoksa araba satın almak yasak. İşte sıra dışı yaşamın birer simgesi olan bu yasaklara insanlar ayak uydurmak zorunda. Ayrıca bu şehrin insanları da bir o kadar saygılı, eğitimli, kültürlü ve ekonomik olarak zengindir.

Alışveriş Tutkunlarının Buluşma Noktası Vivo City

Alışverişin en önemli merkezi haline gelen Singapur’da birçok alışveriş merkezi bulunur. En ünlü markalar, özel ürünler, farklı tasarımlar, kazak, şort ve tişörtler… Binlerce mağazanın bulunduğu bu mekanlar insanları doymaksızın alışveriş yapmaya sürüklüyor. Dünyanın her yerinden sadece bu zevki tatmak için milyonlarca insan geliyor. En büyük NG Shop Mağazasını da içinde barındıran Vivo City, her türden eşya satın alabileceğiz eşsiz bir alışveriş merkezidir.

Görülmeye Değer Muhteşem Yerler

Singapur, alışveriş merkezlerinin yanında harika manzaraları ve mahalleriyle de meraklılarını kendine hayran bırakıyor. Temiz bir havaya sahip olduğunu daha şehre girmeden hissedebiliriz. Ve gerçekten de öyledir. Yeşil alanların çokluğu ve ağaçlarıyla görkemli bir güzelliğe sahiptir. Sentosa Adası, Merlion Heykeli, Çin, Arap ve Hint Mahalleleri Singapur’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu