Singapur’dan Borneo’ya (Asya)

Singapur Asya’nın güneydoğusunda yer alan bir şehir. Ayrıca ilginç yasaklarıyla oldukça ilgi çekiyor. Eski ve modern yapının birleşimi en güzel Singapur’da yer alıyor. Asya ülkeleri gibi gelişmişlik düzeyi düşük değil. Modern ve son derece gelişmiş bir ülke olduğu şehre girince anlaşıyor. Ayrıca gezilecek birçok yeri bulunuyor. Sentosa Adası, Orchard Yolu ve Chinatown bunlardan bazısı. Şehirde ulaşım ağı da gelişmiş durumda. Metro sisteminin yanında şehir içi hatları da bulunuyor. Singapur daha birçok özelliğiyle gezmeye değer.

Asya’nın Diğer Büyük Adası: Borneo Adası

Singapur’daki gezinizin ardından Asya’nın en meşhur adası Borneo Adası’na geçiş yapabilirsiniz. Singapur’dan öncelikle Changai Uluslararası Havalimanı’na geçebilirsiniz. Burası dünyanın en güzel havalimanları arasında yer alıyor. Gelişmiş bir teknolojiye sahip. Çocuklar için oyun yerleri, internet bağlantısı, müzik sistemleri, kayak alanları ve dinleme terminalleri… Bunun gibi birçok özelliği bulunuyor. Yolcular için her şey düşünülmüş. Borneo Adası’na 2 saatlik bir uçuşla varabilir ve Miri’de bulunan havalimanına inebilirsiniz.

Muhteşem Güzelliklere Sahip Borneo Adası

Borneo Adası da oldukça güzel bir yerleşim yeri. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip. Şehirde birçok Milli Park bulunuyor. Bunların içinde Mulu National Park başta yer alıyor. Park adeta amazon ormanlarını hatırlatıyor. Çok büyük bir alanda bulunan Mulu National

Park’ta binlerce çeşit hayvan bulunuyor.

Ayrıca Borneo Adası’nda gezilecek yerler arasında Deer Mağarası var. Mağara birçok vahşi hayvan ve yırtıcı kuşlara ev sahipliği yapıyor. Mağarada akşam saatlerine yaklaşınca yarasaları da görmek mümkündür. Macera sevenler için Deer Mağarası son derece ideal. Ayrıca dalış tutkunları için de güzel yerler bulunuyor. Borneo Adası’nda denizaltının harika yaşamına tanık olabilir ve binlerce deniz canlısıyla tanışabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu