Singapur Gezi Rehberi

Singapur Güney Doğu Asya ülkeleri içinde en gelişmiş ülkesi diyebiliriz. Singapur bir şehir devletidir yani tek kenti ve başkenti yine Singapur’dur. Singapur sanıldığı gibi büyük bir ülke değildir ülkenin nüfusu sadece 5 milyondur.

Singapur Hakkında Kısa ve Önemli Bilgiler

Singapur’un para birimi Singapur Dolarıdır. Ülkenin resmi dilleri Malayca, Çince ve İngilizcedir. Türkiye ile Singapur arasında saat farkı 5 saattir

Singapur’a Nasıl Gidilir?

Singapur Türk Vatandaşlarından vize istemediği için sadece pasaportumuzla direk gidebiliriz. Singapur turistlik bir ülke olduğu için birçok ülkeden olduğu gibi ülkemizden de direk uçuşlar mevcut, uçuş yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir. Uçuş 12 saat sürdüğü için uçaktan iner inmez direk otelinize gitmek isteye bilirsiniz fakat singapur Changi Havalimanını gezmeden kesinlikle otelinize geçmeyin çünkü Changi Havalimanı dünyanın en güzel havalimanı seçilmiştir.

Singapur’da Yeme İçme

Singapur’da yeme içme denince akla ilk gelen yiyecek çeşidi deniz ürünleri olmaktadır. Aynı zamanda salataları, kahveleri ve içki çeşitleri de bolca bulabilirsiniz.

Kahvaltı

Kopi, tost, yumurta üçlü menüyü bir çok yerde bulabilirsiniz. Kopi oldukça meşhur ve yaygın bir içecek türüdür kopi kafainli robusta çekirdeklerinden bir kahve türüdür. Kopi genelde Hindistan cevizi suyu içerir.

Öğlen Ve Akşam Yemekleri İse

Satay, Singapur’un en ünlü yemeklerinden biri, çöp şişin biraz daha tatlı sosla yapılmış hali, yanında turp ile servis ediliyor. Noodle çeşitlerine de bolca rastlamak mümkündür. Etli, tavuklu, balıklı, vejetaryen gibi birçok çeşidini bulabilirsiniz. Pilav ve tavukla yapılan yemeklere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarakta fast-food seçenekleri pizza gibi alışkın olduğumuz yemeklere de ulaşmak oldukça basit. Singapur muhakkak gidilip görülmesi gereken bir ülke eğer daha önce hiç Asya geziniz olmadıysa Singapur başlangıç için mükemmel bir ülkedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu