Sihanoukville, Kamboçya (Asya)

Sihanoukville eyaleti Kamboçya’nın küçük bir güney vilayetidir. Sihanoukville (Kampong Som veya Kampong Saom olarak da bilinir), bütün Kamboçya’daki tek derin su limanı olarak 1964’te kuruldu. Elbette, Sihanoukville güzel bir şehir yarışmasında asla birincilik ödülü kazanmaz, ancak beyaz kum plajlarının ve güneşle süslenmiş adaların çevresindeki sahil şeridi sayesinde, Kamboçya’nın en canlı güneşi budur. Serendipity Plajı, seyahatler ve birkaç cennet adası ile güzel bir turistik merkez olarak popüler hale getirmiştir.

Kısa Tarihçesi

Kamboçya’nın bağımsızlığı için savaşan kralın şerefine, eyalet başkentine Sihanoukville deniyordu. Kamboçya’nın güneybatı köşesinde, Phnom Penh’e 232 km uzaklıkta bulunan Sihanoukville’e, 4. Ulusal Karayolu ile ulaşılabilir. Sihanoukville’deki iş olanakları, hükümetin Sihanoukville’i Uluslararası Offshore Finans Merkezi statüsünün yanı sıra önemli bir turistik yer haline getirme hedefiyle bağlantılı olarak finansal faaliyetlerden turiste ve seyahatle ilgili endüstrilere kadar çeşitlidir. Hükümet, ortak girişime dayalı olarak hem yerli hem de yabancı yatırımcıları ağırlamaktan memnuniyet duyuyor.

Berrak Suları Ve Beyaz Kumlu Plajları

Ohchheuteal, Sokha, Pram Pi Chan ve Deum Chrey’den oluşan beyaz kum plajları bu kıyı kentini güzelleştirir. Bu plajlar, sakin ve rahat atmosferi ve beyaz kum ile berrak suların geniş uzantısı ile biliniyor ve bu tatil bölgelerindeki aileler için onları popüler noktalar haline getiriyor. Tatlı su akışlarının serinletici serinliği ile bu sahil cennetlerinin tadını yıl boyunca çıkarabilirsiniz. Şehrin geniş bir alana yayılmış kentsel alanlarından dolayı küçük bir yer olmadığı için, dolaşmanın en iyi yolu motosiklet kiralamaktır. Güzel kumsalları ve bazı çok güzel noktaları yanında kasabada görmek için fazla bir şey yok.

Şehri İzlemek İçin

Şehrin güzel manzarasını yakalamak için en iyi Wat Leu’ya doğru küçük tepeye tırmanıyorsunuz. Wat Krom ilginç bir yer, çünkü yakın tarihte inşa edilmiştir ve Yes Mao denilen bir tapınağa da ev sahipliği yapıyor. Kentin yakınında Ream Milli Parkı ve güzel Kbal Chhay Şelalesi gibi bir dolambaçlı yoldan gidebileceğiniz güzel yerler var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu