Sierra Sharm El Sheikh Hotel, Şarm El Şeyh, Mısır (Ortadoğu)

Ortadoğu deyince aklımıza direkt kan, savaş, yenilenemez enerji kaynakları ve sömürü gibi kavramlar gelir. Her ne kadar Ortadoğu kelimesi günümüzde savaşlarla ile karşı karşıya olsa da aslında o kadar da savaşların rant peşinde koşan sömürücülerin aksine güzel yaşanılabilir bir coğrafyadır. Zaten kutsal kitaplarda da övgüyle adından bahsedilmiş bir yerdir.

Savaşın İçinde Barış Kenti

Ortadoğu’nun barış kenti olarak bilinen Şarm El Şeyh kenti her mevsim tatil yapılabilmesi hasebiyle birçok insanı kendine çekmeyi başaran Mısır’ın turizm cennetlerinden bir tanesidir. Şehre genel itibariyle baktığımız zaman yerli halkı geçimini amatör balıkçılıkla geçirmektedir. Her ne hikmetse bu şehir kendisine turistleri akın akın çekmektedir. Şehir beş yıldızlı yedi yıldızlı otelleriyle, casinolarıyla ve en önemlisi dalış merkezleriyle insanlar için farklı deneyimlere ev sahipliği yapmaktadır.

Farklı Konsept

Şarm El Şeyh şehrinin en önemli aktivite ve alışveriş merkezi olan Soho Meydanında faaliyet gösteren Sierra Sharm El Sheikh Hotel’dir. Dil, din, ırk gözetmeksizin dünyanın her bir tarafından insanlara hizmet vermekten kaçınmamaktadır. Tatil için gittiğiniz şehirde kelimenin tam anlamıyla hayatınızda yaşayıp yaşayabileceğiniz bütün duyguları aynı çatı altında yaşama olanağı veren, spordan sanata bütün alanları kapsayan geniş yelpazeli bir oteldir.

Deniz… Kızıldeniz

Tatilinizi sadece suni sularla havuzla geçirmek istemiyorsanız bu ihtiyacınızı White Knight Plajı ile Kızıldeniz’in mavisiyle ve dalgalarıyla karşılayabilirsiniz. Yüzme bilmiyorsunuz veya korkuyorsunuz bunun içinde yapmanız gereken sahilde bulunan portatif iskeleye gitmeniz ve denizin engin derinliklerini seyretmenizdir. Deniz tutkunları içinse deniz paraşütü, rüzgar sörfü gibi deniz aktivitelerini yapabilmeleri için gerekli ekipmanlar mevcut olup kullanıma açıktır. Tüm bu güzellikleriyle egzotik ve tropikal iklimiyle kendinizi cennetten bir köşk içinde zannedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu