Şaşırtıcı Seçenekleriyle Singapur Gezilecek Yerler ( Asya)

Singapur, Güney Doğu Asya’da bulunan küçük bir şehir devletidir. Turistik yapısı ile her yıl çok sayıda turiste kapılarını açar. Küçük bir devlet olmasına rağmen gezilecek yerlerinin çokluğu ile bilinir. Singapur 1819 yılında Sir Thomas Stamford Raffles tarafından kurulmuştur.

Singapur Gezilecek Yerler

1-)Sentosa Adası
Tümüyle beşeri bir eğlence ve rekreasyon alanıdır. Sentosa Adası, Singapur’un Bahçesi olarak da geçer. Ada Singapur’un turistler tarafından en çok tercih edilen bölgesidir. Pek çok antikacı ve hediyelik eşya dükkanına sahiptir.
2-)Orchard Road
Uzunluğu 2 km’yi geçer. Ülkenin en bilinen caddesidir. Dinlenme alanları, kafe ve alışveriş merkezleri sayesinde rağbet görüyor. Genelde pahalı ve marka dükkanlara ev sahipliği yapıyor.
3-)Cıvıc Dıstrıct
Şehrin müzeleri, parkları, önem taşıyan hükümet binaları ve anıtlarının bulunduğu bir bölgedir. Pek çok mutfağa ait lezzetlerin tadılabileceği, her türden alışverişin yapılabileceği bir mekandır.
4-)Bugıs Ve Kampong Glam
Pazar ve çarşılarıyla ünlü alışveriş alanıdır. Müslüman ve Arap kabilelerin izleri hüküm sürmektedir. Bu bölgede fazla sayıda Türk restoranı da bulunur. Tüm gün canlılığını ve hareketliliğini korur.
5-)Chınatown
Yeme içme mekanları, sokak tezgahları, hediyelik eşya dükkanları ile bilinen bir bölgedir. Singapur’un kültürel yapısı Chinatown’da kendini öne çıkarmayı başarıyor.
6-)Marına Bay
Daha çok gece hayatı aktiftir. Singapur Nehri’nin kıyısına dizilmiş alana komple Marina Bay deniyor. Park ve müzeler bu bölgede ağırlıkta. Dünyanın en yüksek dönme dolabı da Marina Bay bölgesinde bulunuyor.
7-)Clarke Quay & Rıversıde
Gece kulüpleri, restoran ve barlarıyla ünlü bölge nehrin kenarına kuruludur. Gündüz sakin, geceleri ise hareketli bir yapıya sahiptir. Bu bölge yetişkinlerden çok gençler tarafından tercih ediliyor. Geçmişte Çinlilere ev sahipliği yapan bu bölge günümüzde ziyaretçi akınına uğruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu