Şarm El Şeyh’in Sakin Yüzü: Hadaba, Mısır (Ortadoğu)

Özellikle son zamanlarda, turizm sektöründe bir ilerleme kaydeden Mısır, turistler tarafından çok tercih edilmeye başlanan bir ülke haline gelmiştir. Bu ilerlemede, Kızıldeniz’in çok büyük bir rol oynadığı aşikardır. Özellikle Kızıldeniz bölgesinde yer alan yerleşkeler, yaşam alanları ve şahane otelleri ülkenin turizm sektörünün gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Burada bulunan Şarm El Şeyh, özellikle son zamanlarda, turistler tarafından en çok tercih edilen yerler arasına girmiştir. Sakin bir tatil arayan turistlerin ilk tercih ettikleri yerlerden birisidir burası. Bu yazıda Şarm El Şeyh’in sakin yüzü: Hadaba, Mısır (Ortadoğu) hakkında bazı bilgiler verilecektir.

Şarm El Şeyh’in Yerleşkelerinden Birisi: Hadaba

6 tane yerleşim yeri bulunduran Şarm El Şeyh, az önce de belirtildiği gibi çok tercih edilen bir yerdir. Bu yerleşim alanlarından birisi de Hadaba’dır. Bir yanında Kızıldeniz diğer yanında dağların yer aldığı yer olan Hadaba, çok büyük gelişim gösteren yerlerden biridir. Sakinlik açısından da ilk sıralarda bulunan Hadaba, altın rengindeki kumsalı ile baş döndüren şahane bir yerdir. Bölgedeki dağlar, Sina Dağına doğru gitmektedir. Hadaba’nın sakin ve huzurlu olan bir bölge olarak bilinmesinin bir diğer nedeni ise şahane doğasıdır. Az önce de belirtildiği gibi, şahane Kızıldeniz ve bu dağlar, bölgenin göz kamaştırıcı doğasına verilebilecek en iyi örneklerden bazılarıdır.

Hadaba’da Yapılacaklar

Hadaba’nın, Naama Bay’a yakın bir yerde konumlanmış olmasına rağmen, Naama Bay’a göre çok daha sakin bir yer olduğunu söylemekte yarar vardır. Kızıldeniz’de yapılabilecek birçok şey vardır. Plajların çoğunun ücretlidir ve turistler, şezlong gibi ihtiyaçları kiralama olanağına sahiptir. Yüzmek isteyen veya tekne turlarına çıkmak isteyen turistlerin, bu konularda birçok olanakları bulunmaktadır. Ayrıca, burada dalış yerleri bulunmaktadır ve bunlardan birisine Ras Muhammed denmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu