Şarm El-Şeyh’in Kalbi: Naama Bay, Mısır

Mısır’ın Sina Yarımadasında kızıldeniz’e kıyısı bulanan Şarm El Şeyh şehrinin en popüler bölgesi olan Naama Bay barları, restoranları, ve muhteşem kafeleri ile turistlerin en çok uğradığı noktasıdır. Şarm El Şeyh Oldu City ile havalimanı arasında yer alan Naama Bay her iki tarafa da oldukça yakın mesafededir. Naama Plajı turistlerin ziyaret ettiği en gözde plajlardan biridir. Plajın etrafı gösterişli oteller, dalış merkezleri, alışveriş merkezleri ve çeşitli aktivite merkezleri ile çevrilmiştir.

Naama Bay, Yeme-İçme

Naama Bay yeme içme bakımından sizlere oldukça çok alternatif sunmaktadır. Naama Bay’da birçok Avrupa mutfağından damak sevkinize özel yemekler bulabileceğiniz gibi bölgede bir çok fast food restoranları da bunmanız mümkündür.

Al Sultan Qabous Caddesi

Bu cadde üstünde Pizza Hut, KFC, TGI Fridays Hard Rock Cafe gibi mekanları görebilirsiniz. Cadde üstünde Türkiye’de görmeye alışkın olduğumuz şark köşelerine benzeyen yerde minderlere oturup nargile, kafe hatta içki içebileceğiniz birçok kafe bulunmaktadır. Cadde üzerinde birkaç tane de balık restoranları da mevcut.

King of Bahrain Caddesi

King of Bahrain Caddesi Şarm El Şeyh’in en popüler en hareketli ve canlı caddesidir. Bu cadde üzerindeki restoran ve kafeler Al Sultan Quanous Caddesindeki kafe ve restoranlara göre daha modern ve daha kalitelidir. Camel Bar & Roof, McDonald’s Pomodoro ve Fairuz King of Bahrain Caddesi üzerinde bulunuyor.

Naama Bay’a Ulaşım

Şarm El Şeyh’e gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Mısır vizesi almaları gerekmektedir. Ülkemizden Şarm El Şeyh’e aktarmalı olduğu gibi direk uçuşlar da mevcuttur. Uçuş yaklaşık 2.5 saat sürmektedir. Şarm El Şeyh Havalimanına indiğiniz zaman bir taksiye atlayıp 10-15 dakika içinde Naama Bay’a ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu