Ras Muhammed Milli Parkı, Şarm El Şeyh (Ortadoğu)

Ortadoğu’nun en çok bilinen ve dünyaca ünlü dalış mekanlarından biri olan Ras Muhammed Milli Parkı, Mısır’ın dünyaca ünlü tatil merkezlerinden biri olan Sina Yarımadası’nın güney bölümünde yer alan Şarm El Şeyh’te yer alıyor. Marine park özelliği taşıyan bu milli park, Akabe Körfezi ile Süveyş Körfezi’nin birleştiği bir mevkide yer alıyor.

Dünyanın En İyi Dalış Mekanlarından Biri

Oldukça güzel bir mekan olan bu park aynı zamanda dünyaca ünlü bir dalış merkezi olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bölge halkının görüşlerine göre bu harika dalış bölgesi Avustralya’da yer alan dünyaca ünlü Büyük Mercan Resifinden sonra dalış yapılabilecek en harika dalış bölgesi.

Çeşitliliğe Sahip Bir Milli Park

Su altı zenginliği oldukça çeşitli olan bu milli parkta birçok canlı çeşidini görebilme imkanı bulabilirsiniz. Yaklaşık olarak 200 binden fazla sert ve yumuşak türde mercan çeşidine ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Ras Muhammed Milli Parkı’nda aynı zamanda yaklaşık binin üzerinde balık çeşidi de yaşıyor. Böylesi bir canlı çeşitliliğine sahip olan bu milli park, ziyaretçilere muhteşem bir su altı manzarası sunuyor ve dalış meraklılarına cazip bir mekan olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok Etkinlik İle Kızıldeniz Hazzını Yaşayın

Şarm El Şeyh’in incilerinden biri olan Ras Muhammed Milli Parkı’nda şnorkel veya tüple dalıştan harika tekne turlarına ve oldukça güzel sularında yüzerek kumsalda güneşlenmeye kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Tekne turu fiyatı yaklaşık olarak 60 dolar civarında bulunan bu milli parkta, dalış yapmak isteyenler için ise Open Water Diving yaklaşık 100 dolar civarında. Yıl boyu birçok ziyaretçiye kapılarını aralayan bu muhteşem mekan, Ortadoğu’da kesinlikle uğranması gereken mekanlardan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu