Queen’s Cave Kapadokya, Ortahisar, Kapadokya

Tarihi zenginlikleriyle kültür turizminin en popüler yerlerinden biri olan Kapadokya peri bacaları, esrarengiz vadileri, pek çok yeraltı şehri ve sayısız kilisesi ile görülmeye değer nadir bir yerdir ve aynı zamanda Türkiye’nin görsel şöleni olma özelliğine sahiptir. Coğrafi güzellik, Kapadokya’nın önemli merkezlerinden biri; Ormanın orijinal mimarisine sahip görkemli kale, taş ve mağara evleri, vadilerin eteklerinde oyulmuş soğuk hava depoları ve şairleri ile ünlü Kalesi çevreleyen Orta hisar ilçesinde yayıldı.

Tatil Yeri Olarak Kapadokya Orta hisar

Orta hisar Kapadokya, tatilinizi planlarken en uygun yerlerden biridir. Göreme Açık Hava Müzesi 6 km, Zelve Açık Hava Müzesi 10 km, Kaymaklı Yeraltı Şehri 31 km, Üçhisar 13 km ve Ihlara Vadisi 95 km uzaklıktadır. Ortahisar Kalesinin bulunduğu meydandan sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde kalenin eteklerine doğru ilerliyorsunuz; Sakin, samimi, konuksever butik otel sizi ağırlıyor; Queens Cave Hotel.
Şehrin merkezinde bulunan geleneksel Kapadokya kültürlerinin hala korunmuş olduğu doğal yapı mükemmel bir şekilde korunmuş olan Queen’s Cave Cappadocia, Ortahisar kalesinin gölgesinde huzur ve rahatlık sunuyor. Kraliçenin Mağarası Kapadokya, ilk adrese tanık olmak için ideal bir mekandır.

Tarihi Güzellik Kapadokya Orta hisar

Taşlardan yapılmış, eşsiz bir mimar tarafından yapılmış, birbirinden farklı bir dekorasyona sahip 12 mağara odası bulunmaktadır. Bir zamanlar harabe kalmış olan evler; Kapadokya dokusuna geri döndü ve her köşe özenli ve yaratıcı tasarımla harmanlandı ve hayatı tekrar buldu.

Queen’s Cave Hotel, zevkle restore edilmiş ve ahşap, taş ve yerel renklerin kumaş ve fayans karışımlarıyla döşenmiş 8 mağara odasına sahiptir. Taş zeminler, antik ahşap kapılar, dolaplar, masalar, göğüsler ve göğüsler üzerine el işi halindeki halılar yerleştirildi ve çelenk ve heykeller ile süslendi; geleneksel miras sağlamak için seçildi.

Oteldeki konuklar için birçok ayrıntı düşünülmektedir; Örneğin, bu otelde kahvaltı saati yok. Konuklar kendi kahvaltı saatlerini kendileri belirler. Tatilinizi, Kapadokya etkinlik ve dinlenme sürelerini buna göre ayarlayabilirsiniz. Bahçe, ceviz ağacı ile sizi karşılıyor ve her köşesinde, günlük faaliyetlerinden dönen konukları ağırlayacak bir ortam sunan özenle detaylarla boyanmış. Sabah kahvaltıyı alabileceğiniz bahçenin ortasında ve Ortahisar Kalesi manzarasının karşısında bir masal ortaya çıkar. Renkli çiçeklerle çevrili bahçe sakin…

Queen’s Cave Hotel, misafirlerinin zevklerini unutulmaz kılacak çok özenli. Otelin kendi bahçesinden toplanan organik yumurta, süt, bölgesel reçeller ve meyve ve sebzelerin servis edildiği zengin bir kahvaltı menüsü vardır. Kuşlar şarkı söylüyor, Kapadokya’nın güzellikleri gözlerinizin önünde ve masanızda lezzetli kahvaltılarla birlikte güneşin tadını çıkarmaya başlıyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu