Qatar Airways Airbus A350 ile Business Class Deneyimi

Ortadoğu’nun en büyük havayolu firmalarından biri olan Qatar Airways müşterilerine çok fazla rota seçeneği sunmasının yanında uçtuğu rotalara yeni ve lüks uçaklarla uçmakta ve bu uçaklarda yine lüks sınıfta hizmet vermekte. Hatta son dönemlerde Business Class lüks sınıfın üzerine Residance Class sınıfını çıkartarak adeta yolcularına küçük bir lüks ev havasıyla yolculuk ettirmekte ve bu yolculukta müşterilerine en lüks hizmeti vermektedir. Qatar Airways Airbus A350 ile Business Class Deneyimi bambaşka boyutta hizmet seçeneği sunmaktadır

Business Class Nedir?

Havayolu firmalarının müşterilerine vermiş olduğu lüks sınıf hizmetin adlandırıldığı uçuş adıdır. Uçakta bulunan diğer ekonomi sınıfı yolculara nazaran daha rahat ve daha lüks bir yolculuk deneyimi sunan, Business Class sınıf diğer ekonomi sınıf bilet fiyatlarına göre daha yüksek fiyatlarda ve daha az sayıda olan bilet türüdür.

Qatar Airways Ve Airbus A350

Fransız uçak üretici Airbus’un uzun menzilli uçağı olan A350’nin ilk müşterilerinden olan Qatar Airways uçağının hem ekonomik bölümünü hem de Business Class bölümünü biraz daha lüks şekilde tasarlamış ve müşterilerinin karşısına bu şekilde çıkarmıştır.

Business Class ve Airbus A350’nin Özellikleri

Daha sessiz kabin yapısından yapılan A350 yeni nesil teknolojilerle yapılmış uzun menzilli uçaklar sınıfında bulunmaktadır. Qatar Airways Airbus A350 ile Business Class Deneyimi ise Qatar Airways’in kaliteli hizmeti ile bambaşka boyutlara ulaşmaktadır. Uçağın Business Class sınıfında herkesin kendine ait kabini bulunmakla beraber, kabinde bulunan koltuklar çok rahat kumaştan yapılarak müşterilerinin tam anlamıyla rahat etmeleri hedeflenmiştir. Bunun yanında koltuğun karşısında bulunan büyük ekranlı, tablet ekranlarda müşteriler dizi, film, müzik gibi seçenekleri kullanarak seyahatlerini gerçekleştirmektedir.

Bunun yanı sıra müşterilerine kabin içinde Wi-Fi hizmeti sağlayarak müşterilerin önemli bir ihtiyacını gideriyor. Uçuş esnasında Giorgio Armani marka bir bakım seti verilerek müşterilerini memnun etmeyi başarmış durumda olan Qatar Airways’in lüks sınıf hizmetleri bununla da bitmiyor. Qatar Airways Airbus A350 ile Business Class Deneyimi yolcularının lüksünü düşündüğü gibi ihtiyaçlarını da düşünerek yolcuları için uçuş esnasında herhangi bir elektronik eşyasının şarj ihtiyacını karşılamak amacıyla kabinlere prizler yerleştirilmiştir. Bütün bunların yanında Qatar Airways firmasının profesyonel kabin ekibi ile birlikte müşterilerinin uçuş esnasındaki rahatlığı açısından bütün ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde tamamlıyor.

Yemek Seçenekleri

Birçok lüks hizmet seçeneğinin yanında Qatar Airways Airbus A350 ile Business Class Deneyimi yemek menüsünde de farklılıklar gösteriyor. Çorba ile ikramlara başlayan firma, etli ve etsiz birçok Arabistan ve Avrupa kültürüne hitap eden yemeklerle yolcuların gıda ihtiyacını karşılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu