Positano’da Yapılacak Şeyler (Avrupa)

Harika bir kasaba olan Positano kasabası, Amalfi bölgesinde bulunan şahane bir yerdir. UNESCO Dünya Mirası olarak gösterilen Amalfi, Napoli körfezinde yer almaktadır. Amalfi bölgesinde bulunan kasabalara bakıldığında, en güzel ve en etkileyici olanlarından birisi kuşkusuz Positano olacaktır. Positano kasabası, şahane manzarası ve bir o kadar da etkileyici mimarisi ile insanları büyüleyen bir yerdir. Limon bahçelerinin bulunduğu ve sessiz sakin bir yer olan Positano kasabası gezilmeye değer çok güzel bir yerdir. Bu yazıda Positano’da yapılacak şeyler (Avrupa) hakkında bilgi verilecektir.

Neler Yapılabilir?

Sorrento Yemek Okulu, İtalyan yemeklerine ilgisi olanların gidip, İtalyan yemeklerini yapmayı öğrenebileceği bir yerdir. Burada çok zorlanmamak için, İngilizce veya İtalyanca bilmek gerekmektedir. Bölgede, çok güzel yürüyüş yerleri de bulunmaktadır. Bu yürüyüşler ile bölgenin şahane doğasına hayran kalınacaktır. Özellikle akşam saatlerinde gidilebilecek çok güzel kafeler vardır. Alışveriş yapılabilecek yerler de bulunmaktadır.

Positano kasabasındaki gezi tamamlandığında, bölgedeki diğer kasabalar ziyaret edilebilmektedir. Çok iyi bilinen Pompei kenti, görülmeye değer bir yerdir. Ayrıca, burada mağaralar bulunmaktadır. Bu mağaralarda deniz kızlarının yaşadığına inananlar vardır. Mağaraları gezmek için, bir tekne kiralamanız yeteli olacaktır. Son olarak, bölgedeki büyüleyici gün batımlarını izlemek insana ayrı bir huzur verecektir.

Plajlar

Kasabanın şahane sokaklarını dolaşmak, yapılacak ilk şeylerden olabilmektedir. Çok güzel plajlara sahip olan Positano’da bulunan plajlardan birisinde zaman geçirilebilir. Temiz denizi ve güzel plajları, insanı rahatlatan bir ortam yaratmaktadır. En çok tercih edilen plajlardan birisi Spiaggia Grande plajıdır. Ama burası çok kalabalık olabileceği gibi pahalıdır da. Bu nedenle, siyaha benzer bir kum rengine sahip olan Fornillo Plajı tercih edilebilmektedir. Li Galli plajı ise tercih edilebilecek bir diğer plajdır ama buradaki deniz pek durgun olmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu