Positano’ Ya Nasıl Gidilir (Avrupa)

İtalya’nın romantik ve şirin kasabalarından biridir. Positano, İtalya’nın Campania bölgesinin kuzeyinde yer alıyor. Amalfi sahilinin en ünlü kasabasıdır. Positano kasabasının bir yanın da dik yamaçlar, bir yanın da ise denize bakan bir alan da bulunuyor. Sokakların da begonviller ve sardunyalar bunun bir tatil alanıdır, Positano. Campania bölgesinin başkenti olan Napoliye 60 km uzaklıkta bulunuyor.

Positano ilk denizcilik yasalarının çıkarıldığı yer olarak da biliniyor. Bu küçük kasaba, 1950 yılların da ünlü yazarlar ve sanatçılar tarafından sık sık ziyaret edilmeye başlayınca ünlenmiştir. Amerikalı ünlü yazar John Steinbeck köşe yazısında da yer verince popülerliği daha fazla artmıştır. Şimdiler de ise insanların uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Kasaba ılıman iklim yapısına sahiptir. Kasaba görünümüyle de birçok filme konu olmuştur. Birçok butik dükkanlar da yer alıyor. Lemoncello adı verilen alkollü içecekleri oldukça ünlüdür. Bölgede konaklamak için çeşitli oteller de bulunuyor.

Positano Nerede? Ulaşım Nasıl?

Napoli üzerinden yola çıkıldığı takdirde; Herculaneum, Pompeli, Sorrento, Positano, Amalfi rotalarından ilerleniyor. Trenle ulaşım mümkündür. Bazı kesimlerden feribot seferleri bulmakta mümkündür. Positano yolları oldukça dar ve virajlıdır. Bölge içerisinde tepeye ve tepeden aşağı indirerek hizmet veren otobüs bulunuyor.

Positano Da Yapılacak Şeyler Nelerdir?

Kasaba da birçok plaj bulunuyor. Fornillo Plajı yüzmek için uygun bir alandır. Volkanik yapısından dolayı plajın kumsalları gri rengine dönmüştür. Li Galli, suyu daha dalgalı olan bir diğer plajdır.

Positano’ya Nasıl Gidilir?

En uygun şekilde Positano’ya Napoli Havalimanından ulaşmak mümkündür. Buradan Positano’ ya 1 saat 15 dakikalık bir mesafe vardır. İstanbul’dan Napoli’ye haftanın her günü seferler düzenleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu