Pasitano Alışveriş(Avrupa)

Pasitano Nerededir?

Pasitano İtalya’dadır. Napoli’nin güneyinde yer almaktadır. Ayrıca UNESCO dünya mirası Amalfi Kıyılarının da merkezinde bulunmaktadır. Pasitano, Amalfi sahilinin en ünlü kasabalarından biridir. Bu kasaba Napoli’ye arabayla yaklaşık 75 dakika mesafede bulunuyor. Fakat kıyılar boyunca uzanan yollarda birçok yer oldukça virajlı ve dar bu sebeple dikkatli olmakta fayda var.

Bunun yanında yolların böyle olmasından dolayı yaz dönemlerinde trafik oldukça yoğun oluyor ve bu sebeple de yol süresi uzayabilir. Aynı zamanda kasabaya trenle ve feribotla da ulaşım mümkündür. Bölge de ılıman iklim hakim olduğu için yılın tamamı boyunca ziyarete uygun bir yer fakat en revaçta olan sezonları nisan ve ekim ayları arasında.

Pasitano’da Alışveriş

Pasitano da evler dik bir yamaç üzerine konumlanmış durumda. Bu evler arasında uzanan sokaklar ve eşsiz manzarası büyüleyici bir etkiye sahip. Kasaba da bir çok butik bulunuyor. Butikler arasında çok üst düzey kalite de dükkanlarda mevcut. Kasabanın alışveriş için en nam salmış yerleri ise Via dei Mulini, Via Della Tartana ve Via Christoforo Colombo caddeleridir.

Dünyaca ünlü Positano modasının yaratıcısı da bu kasabanın dik caddelerinde yer alan butikler ve dükkanlardır. Bölge de en çok satılan şey keten giysiler ve el yapımı olan sandaletler. Dünyaca nam salmış Pasitano modası da el yapımı ürünler üzerinden duyulmuştur. 3 Denari, Safari, Lo Scrigno di Brunella, Emporio Le Sirenuse, Ceramica Assunta bu güzel kasaba da alışveriş yapacağınız güzel yerlerden bir kaçı.

Pasitano’ya Nasıl Gidilir?

Türk Havayollarının haftanın her günü olmak üzere Napoli’ye tarifeli seferleri düzenlenmektedir. Pasitano’ya gitmek için en kısa yol Napoli Uluslararası Havalimanını kullanmak. Ayrıca Türk Hava Yollarının bu seferleri gidiş dönüş olarak günde iki kez bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu