Özel Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Herkes sağlık konusunda hassas olması ve güvenilir bir sigorta ihtiyacı nedeniyle özel sağlık sigortası alarak bu güveni kendisine sağlamak ister. Özel sağlık sigortası kapsamında ileride hastalandığında en iyi hizmeti almayı ister. Ancak hem bütçenize uygun, hem de kapsadıkları şartlar bakımından sigorta poliçesinin detayları oldukça önemlidir.

Özel Sağlık Sigortası Alırken Araştırma Yapın

Piyasada pek çok sigorta şirketi farklı sağlık sigortası ürünleri sunuyor. Ayrıca sağlık sigortasının kendi içinde de bazı çeşitleri bulunuyor. Bu noktada en önemli ilk nokta ise ihtiyacınız olan sigorta poliçesini doğru seçmenizdir. Özel Sağlık Sigortası yaptırmadan da mutlaka sigorta şirketinin Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları hakkında araştırma yapın ve sigorta şirketinin sektördeki tecrübeleri hakkında bilgiler alın.

Özel Sağlık Sigortasının Maliyetini Hesaplayın

Özel sağlık sigortasının her şirkette primlerinin standart olmadığını unutmayın. Sigorta şirketleri size özel çalışma yaparlar ve belli bir teklif sunarlar. İhtiyaç ve beklentilerinize uyumlu bilgileri verin. 18-65 yaş aralığındaysanız sağlık sigortasını sorunsuzca yaptırabilirsiniz.

Sağlık sigortasının içerisinde değişik maliyetlerde çok sayıda ürün sizlere sunulur. Örneğin; seyahat sağlık sigortası, özel ve farklı ihtiyaçlara cevap veren bir sigorta ürünüdür. Ancak siz çok sık seyahat ediyorsanız alacağınız özel sağlık sigortasının bunu kapsayıp kapsamadığını öğrenmeli ve maliyet hesabını önceliklendirmelisiniz.

Tedavi Kapsamında Sağlanan Olanakları Değerlendirin

Özel sağlık sigortalarında iki ana teminat vardır: Yatarak tedavi ve ayakta tedavi bunlardan ikisidir. Her ikisine de üye olarak yararlanabilirsiniz. Ancak bazı sağlık sigortası ürünleri, sahip olduğunuz sağlık sigortasını destekleyici veya tamamlayıcı niteliktedir.

Örneğin; özel hastanelerde SGK kapsamında sağlanan sağlık hizmetlerinin içeriğini ve kapsamını yükseltmek ve maliyetli sağlık harcamalarına destek olmak için sunulan tamamlayıcı sağlık sigortaları vardır. Bu kapsamda sizlere sigorta kapsamında sunulan poliçedeki haklarınızı ve size sunulan olanakları mutlaka doğru bir şekilde değerlendirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu