Namibya’da Görülecek En Güzel Yerler (Afrika)

Çok kurak bir ülke olmasına rağmen, Namibya birçok güzel ve bir o kadar da ilginç yerlere sahip bir ülkedir. Nüfusuna bakıldığından çok düşük olduğu açıktır. Aslında bu durum bazı turistler için iyi bir şey olabilmektedir. Kalabalık yerleri sevmeyen insanlar için, Namibya gezilmesi gerekilen güzel bir ülkedir. İşte karşınızda Namibya’da görülecek en güzel yerler (Afrika) :

1.Skeleton Coast

Burada, fırtınalar, sis ve dalgalar bir çok gemi batırdığı için buraya İskelet Sahili denmektedir. Ayrıca İskelet Sahili, gemi mezarlığı konusunda da Afrika’da ilk sırada yer almaktadır. Buna ek olarak, burada kum tepeleri de bulunmaktadır. Namibya’daki bu ilginç İskelet Sahili insanların ilgisini çekmeyi başarmış bir yerdir. Mutlaka gezilmesi gerekilen yerler arasında bulunmaktadır.

2.Kolmanskop

Burası, Namib Çölünde yer alan bir şehirdir. Hayalet şehir olarak bilinmektedir. 1908 yılından sonra birçok Alman bu alana gelmiştir. Bunun nedeni ise, burada bulunan elmastan kaynaklanmaktadır. Birçok Alman buraya gelip yerleştiğinden dolayı, mimari açıdan Alman yapıları akla gelmektedir. Okullardan hastanelere kadar bir çok imkan bulunmakta idi. Ama 1950-55 yıllarında terk edildikten sonra, günümüzde sadece turistlerin gelip geçtiği bir yer olmuştur.

3.Twyfelfontein

Ülkenin kuzey batısında yer alan Twyfelfontein, insanların ilgisini çekecek bir yerdir. Burada bulunan kayalar çok uzun bir zaman önce oyulmuştur. Fil ve zürafa gibi farklı hayvan şekillerinin bulunduğu bu kayalar gezilip görülmeye değer bir yerdir.

4.Etosha Ulusal Parkı

Bu park, Etosha Tuzlasında yer almaktadır. Yılın genelinde kurak geçen Tuzla, yaz aylarında yağış almaktadır. Etosha Ulusal Parkı, daha çok antilop ve zebralardan oluşmaktadır. Flamingoların da görülebileceği bir yer olma özelliği taşımaktadır. Etosha Ulusal Parkı, 3 kamptan oluşmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu