Muhteşem Dağlar Arasında: Nong Khiaw (Asya)

Nong Khiaw Asya’nın muhteşem dağları arasında kalan bir yer. Kasabanın ortasından geçen deniz ve kenarda kurulu yerleşim yerleri bulunuyor. Doğa manzarası insanları oldukça etkiliyor. Dağlar kil ve kireç taşıyla oluşmuş ve kasabaya göre çok yüksekte bulunuyor. Nong Khiaw ahşap evleri bulunan şirin ve küçük bir kasaba olma özelliği taşıyor.

Nong Khiaw Kasabasına Ulaşım

Muhteşem dağlar arasında bulunan bu şirin kasabaya varmak sanıldığı gibi kolay değil. Çünkü geçmeniz gereken birçok yol bulunuyor. Yollar kumlu ve tozlu. Yolculuk bu esnada biraz zorlaşıyor. Nong Khiaw kasabasına gitmek için otobüs terminalinden bir araç kiralamak gerekiyor. Yolculuğunuz yaklaşık 6 saati bulabiliyor.

Yüksek dağları aşıp bu kasabaya varmak oldukça yorucu da olsa görülen manzaraya değer. Nong Khiaw kasabasına akşam vakitlerinde varıyoruz ve kendimize kalacak yer ayarlıyoruz. Konaklamak için kiralık odalar mevcut. Geceyi huzurlu bir şekilde geçiriyoruz.

Nong Khiaw Kasabasından Unutulmaz Sabah Manzarası

Kasabanın belki de en etkileyici yanı sabah manzarası oluyor. Sabah uyanır uyanmaz pencereden dışarı baktığımızda büyülü bir havayla karşılaşıyoruz. Kasabanın üzerinde çöken sis insanı inanılmaz etkiliyor. Sanırım fotoğraf çekmek için en güzel an bu. Çok sayıda fotoğraf çekip bu manzarayı kalıcı hale getirebilirsiniz. Hatta kaldığınız mekânın balkonunda manzaraya karşı çay içip kahvaltı yapabilirsiniz.

Kahvaltı sonrası yaptığımız diğer etkinlik tabi ki yürüyüş oluyor. Son derece etkileyici bir havada ve bu harika doğa manzarasında en güzel yapılacak spor yürüyüş olsa gerek. Yürüyüş esnasında şirin çocuklara rastlıyoruz. Bize ileride bir mağara olduğunu söylüyorlar. Biraz yürüyüşün ardından karşımıza güzel bir mağara çıkıyor. Nong Khiaw kasabasının görülmesi gereken güzelliklerinden birisi de bu mağara.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu