Mısır’ın Tatil Kenti Hurgada

Mısır’ın en büyük ikinci şehri olan Hurgada Kızıldeniz’in kıyısında yer almaktadır.1980’lere kadar sadece balıkçı köyü olan Hurgada daha sonra Mısır hükümeti, yerli ve yabancı yatırımcıların girişimleri sonrası günümüzde bir tatil kentine dönüştürülmüştür. Mısır hükümetinin turizmi daha da canlandırma çalışmaları kapsamındaki güvenlik anlamında uyguladığı politikalar nedeniyle Hurgada son derece güvenli bir şehirdir.

Hurgada’da Gezilecek Yerler

Kızıldeniz’in yanı başında yer alan ve Mısır da ki tatil cennetlerinden biri ola Hungada dünyanın her yerinden turist çekmeyi başarabiliyor. Bu şehrin sadece çölleri değil deniz turizmi de oldukça gelişmiştir. Şehirde su altı dalışı yaparak ünlü gemi batıklarını ziyaret edebilirsiniz.

Hurgada’da Dalış merkezleri ve Su Sporları

Heyecan ve Adrenalin arayanlar için Hurgada’nın Sahilinde bir çok su sporları ve dalış imkanı sunan turizm şirketlerine sıklıkla rastlaya bilirsiniz.

Giftun Adası şehrin en önemli noktalarından birisidir. Bembeyaz kumsalı turkuaz berrak denizi ile ve muhteşem deniz canlıları ile öne plana çıkmaktadır. Bölge aynı zamanda 5 gemi enkazına da ev sahipliği yapmaktadır, isterseniz tüplü dalış ya da yine şehirde bir tane bulunan turist deniz altısı ile 1 saat süren turlardan faydalana bilirsiniz.

Hurgada’ya ne Zaman Gidilir?

Hurgada Şehrinde güneş ışığından faydalanma süresi senenin tamamında mümkün olmaktadır. Şehirde Subtropikal çöl iklimi hakimdir. Hurgada’yı ziyaret etmek için en uygun vakit Nisan-Mayıs ya da Eylül-Ekim arasıdır. Bu zamanlarda giderek Haziran-Ağustos arası görülen ekstrem bunaltıcı sıcaklardan kurtula bilirsiniz fakat güneşin ve denizin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorum diyorsanız Haziran-Ağustos arası da düşüne bilirsiniz.

Hurgada’ya Nasıl Giderim

Türkiye’den Hurgada’ya aktarmalı uçuşlar olduğu gibi direk uçuşlarda mevcut. Direk uçuşlar yaklaşık 2 saat 455 dakika sürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu