Mindil Beach Sunset Market (Okyanusya)

Mayıs ve Ekim ayları arasında Avustralya’daki Darwin kentinin Mindil Beach Sunset Market’teki tropik ortamında Asya lezzetlerini tadabilirsiniz. Asya-Pasifik ve yerel sanat ve zanaat ürünlerinin tadına bakabileceğiniz ve tropikal bir ortamda, Darwin’in Mindil Beach Sunset Market’i keşfedebilirsiniz. Mayıs ve Ekim aylarında Perşembe günleri düzenlenen bu canlı piyasa Darwin kurumudur.

Darwin’deki bu pazarlar, mutfaklar ve kültürlerin potasında eriyip günyüzüne çıkıyor. 50’den fazla ülkeden insan Darwin’de yaşıyor ve Aborijin, Adalı, Taylandlı, Endonezyalı, Çinli ve Avrupalı ​​olmak üzere 30’dan fazla egzotik ulusal lezzet Mindil Plajı’ndaki lezzetli yiyecek tezgâhlarında sergileniyor.

Her Zevke Uygun Menü

Darwin’de fıstık sosu satanları, gado-gado ve makarna yemekleri gibi geleneksel Endonezya lezzetlerini tadabilirsiniz. Ya da ateş tadı yum çorbası veya yeşil tavuk köri bir kase ile Tayland lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Limon otunun kokusu ılık meltemle dalarken size dolaşmak çok cazip geliyor. Parfümlü bir Malay laksa yudumlayın, sığır satay deneyin veya yöre çalı tucker’ı üzerinde vahşileşin.

Daha geleneksel bir havanın içindeyseniz, ızgaralar, burger, balık ve cips var. Daha sonra tropik meyvelerin, meyve sularının ve tatlıların karışımından bir şeyle damak tadınıza tat katın. Fransız krepleri, yapışkan pirinç kekleri ya da taro muhallefatlarını hazır bambu plakalarıyla şımartın.

Yöre Kültürünü Tanımlayan Alışveriş

Bir kere iştahınızı tatmin ederseniz, piyasaların keşfedilmesi için yerel bir lezzetle sanat eseri ve tekne tezgahları var. Çalı sanatı, el yapımı kıyafetler, kuklalar ve seramik almak için alışveriş yapın. Ziyaretinizin anısı için bir didgeridoo, Aborijin sanat eseri veya yerel timsah derisinden yapılmış bir cüzdan veya bilekliği alın. Bir tarot kart okuyucusu ile geleceğinize göz atmanızda mümkün. Çalı şiirlerini dinleyin veya bir Tay masözüyle yoğrulun. Kabare şarkıcılarından çağdaş Aborjin rock gruplarına kadar pek çok eğlence, Mindil’in eklektik ve aksiyon dolu akşamını tamamlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu