Mega Fam Trip Malaysia

Asya kıtasının günden güne popülerleş ülkelerin den biri olan Malezya doğal güzellikleri ve birçok farklı kültürel zenginliklerini çok iyi bir şekilde pazarlamayı başarmaktadır. Malezya bu pazarlama stratejisi sayesinde en çok turist çeken ülkeler arasında ilk 10 girmeyi başarmıştır. Uygulamış oldukları istikrarlı politikalarıyla Malezya ülke ekonomisini oldukça geliştirmiş durumdadır.

28 milyon nüfuslu olan Malezya’nın 234 milyar USD ihracatı yapmaktadır. Malezya uygulamış olduğu hükümeteler üstü politikayla ülkesinin milli gelirini kişi başına 15,000 dolara çıkarmayı hedeflemektedir. Bu hedefine ulaşa bilmek için de eğitim sistemini de kalkınma planları için kullanmaktadırlar. Gelecek yıllarda ihtiyaç duyulacak iş sektörlerini şimdiden eğitim hayatına geçirmişlerdir.

Malezya Turizm Endüstrisi

Malezya sahip olduğu doğal ve kültürel zenginliklerini en iyi şekilde değerlendirmektedir. Malezya oldukça kültürlü ve zengin bir etnik yapıya sahip olmasının yanı sıra Malay, Çinli, Hintli, Sarawak ve Sabah gibi birçok etnik yapıyı da bünyesin de bulundurmaktadır.

Malezya’yı bu denli çekici ve cazip kılan da barındırmış olduğu doğal güzellikler ve kültürel zenginliklerdir. Malezya turizm ekonomisine oldukça büyük bir önem vermektedir.
Malezya 2011 yılında kayıtlar dünyanın en çok turist çeken bölgeler sırasında 9. olarak geçmiştir. Malezya hükümetinin 2010 yılındaki elde etmiş olduğu turizm geliri 24.6 mİlyardır.2011 de elde etmiş olduğu turizm geliri ise 58.3 milyar olarak açıklanmıştır. Elde edilen bu gelişmeler sonucunda agresif bir politika izleyen Malezya hükümeti, ulusal politikalar izleyerek elde etmiş oldukları geliri daha da artırmak için gerekli olan bütün çalışmaları yapmaya başlamaktadır. Malezya 25 milyon olan turist sayısını 28 milyona yükseltme çabasına girmiş durumdadır. Bu sayede turizm gelirlerini de olabilecek en yüksek seviye çıkarmayı amaçlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu