Maydanozun Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

İnsan sağlığına birçok yararı bulunan ve tamamıyla doğal bir ürün olan maydanoz, zayıflamak ve güzellik için kullanım alanları da vardır. Yapılan araştırmalar neticesinde sağlık açısından maydanozun insana binlerce faydası olduğu tespit edilen, kolay yetiştirilebilen, olağan üstü faydalı müthiş bir sebzedir. Yapılışı basit maydanoz kürleri sayesinde kilo verir veya cildinize uygulayarak güzelliğinizi artırın.

Maydanoz Suyu Limon Kürü

Yağ yakıcı özellikleri ile bilinen iki müthiş besini harmanlayarak tüketmek fazlaca kilolardan hızlıca kurtarır. En basit tarifle hazırlanabilecek bu kürü elde etmek için 1 adet limon, 20 sap maydanoz ve 1 bardak su rondo yardımıyla karıştırılarak içilir. Sabahları aç karna taze olarak hazırlanıp içilir. 2 hafta boyunca uygulanılacak bu kür sonucunda kilolarda inanılmaz şekilde azalma meydana gelir.

Cilt Bakımında Maydanoz Maskesi

Cilt sağlığında ve güzelliğinde maydanoz kürünün eşsiz faydaları bulunuyor. Maydanoz suyu kürü sivilce çıkmasını önler, sivilceli ciltlerde oluşan kötü izleri azaltır ve cildi gençleştirir. Maydanoz kürü maskesi hazırlanışı için, 1 litre suyu içerisine 1 demet maydanoz atarak 10 dakika kadar kaynatılır. Yeteri kadar kaynayan suyu soğutulduktan sonra içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı pirinç unu, 2 yemek kaşığı bal eklenir. Hazırlanan bu maske kürü cilde sürerek 15 dakika bekledikten sonra iyice yıkanır. Haftada bir uygulanan bu kür sayesinde cilt canlılık kazanır.

Maydanozun Kürü Faydaları

Evde kolaylıkla hazırlanabilen maydanoz kürleri düzenli kullanımla sağlığa ve cilt güzelliğinde gözle görülür olumlu değişimler yaratır. K, C, B vitaminleri ve Folat bileşimi ile vücudun birçok gereksinimini karşılar. Maydanoz suyu limon kürü metabolizmayı hızlandırır, ödem atmada etkilidir, yağ yakar, karaciğer yağlanmasını azaltır. Kanser oluşumlarını önler, kalp ve damar hastalıklarını azaltır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu