Mavrovo Kayak Merkezi, Makedonya (Avrupa)

Mavrovo Kayak Merkezi Nerededir?

Mavrovo kasabasında kurulmuş olan Mavrovo kayak merkezi Makedonya’da bulunmaktadır. Kasaba Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta yer almaktadır. Kayak merkezinin bulunduğu kasaba Makedonya’nın kuzeybatısında bir vadi üzerinde kurulmuştur ve küçük köyler ve gölün çevresine yerleşmiş evlerden oluşmaktadır.
Ülkenin en ünlü kayak merkezi burası olmasının yanında dünyadan da oldukça turist uğramaktadır. Her ne kadar adı duyulmuş bir yer olsa da gittiğinizde çok büyük kalabalıkla karşılaşmayacaksınızdır. Mavrovo Kayak Merkezi benzerleri aksine size huzurlu ve kalabalıktan uzak sakin bir ortam sağlıyor. Bu kayak merkezi Mavrovo National Park alanı içerisinde yer almaktadır.

Kasabada var olduğundan bahsettiğimiz göl 1953 yılında yağmur sularının Mavrovo vadisine biriktirilmesiyle oluşturulmuştur. Kayak merkezinde hem yeni başlayanlar için hem de ileri seviye profesyoneller için pistler mevcut bu pistler 6 farklı temadan oluşmaktadır. Pistler de hava ve pist koşullarının uygun olduğu zamanlarda saat 22:00’ye kadar da kayak yapma imkanı sağlanıyor.

Mavrovo’da Nerede Kalabilirsiniz?

Kayak merkezinin pistlerinin çok yakınında kurulmuş kayak otelleri mevcuttur. Bu oteller 1250 metre de yer almaktadırlar. Tüm sezon boyunca Türkçe hizmette mutlaka olmaktadır. Bu sayede zorluk yaşamadan kayak veya otel hizmeti alabilirsiniz. Mavrovo Bistra Hotel, Mavrovo Lodge Hotel, Mavrovo Sport Hotel burada konaklayabileceğiniz yerlerden bir kaçı.

Mavrovo Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Makedonya’ya gitmek için vize almamıza gerek yoktur. Bu ülkeye gitmek için ülkemizden hem Türk Hava Yolları hem de Pegasus ülkenin başkenti olan Üsküp’e tarifeli seferler düzenlemektedir. Eğer gitmeden önce Mavrovo Kayak Merkezine bildirirseniz size Havalimanından karşılamalı olarak Mavrovo ulaşım hizmeti sağlayacaklardır. Ayrıca Mavrovo’ya gitmişken Galiçnik, Üsküp, Ohrid, Tetova gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Ekonomik bir kayak tatili istiyorsanız Mavrovo Kayak Merkezini gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu