Marina Bay, Singapur

Malezya yarım adasının güney tarafında yer alan Singapur güney Asya ülkelerin den birisidir. Singapur güney Asya ülkelerin den içlerinde en zengin olanlarından biridir. Singapur sadece Asya kıtasının değil dünyada da oldukça gelişmiş ve zengin ülkelerin arasına girmektedir. İlk başlarda küçük bir balıkçı kasabası olan Singapur 19. yüz yılın başlarında İngilizler ve Hollanda arasında sömürgecilik yarışı olmaktaydı.

O dönemde İngiliz bir memur olan Sir Stamford Rafles tarafından adanın stratejik önemi keşfedilmiştir. Singapur’un stratejik konumundan dolayı İngiliz hükümeti bölgenin hâkimiyeti altına almak için adayı merkez üst olarak seçmiştir. Singapur merkez üst seçildikten sonra 1819 yılın da İngiliz liman kenti olarak kurulduktan sonra Singapur’un geleceği tamamen farklı bir hâl almıştır.

Marina Bay

Singapur İngilizlerin merkez üssü seçilmesinin ardından çok kısa bir zamanda Asya ülkeleri arasın da önemli bir ticaret noktası olmuştur. Günümüz de ise Singapur sadece Asya ülkelerinin ticaret merkezi olmasının yanı sıra dünyada da önemli bir ticaret noktası olmuş durumdadır. Singapur sadece ticari olarak değil turizm sektöründe de adından oldukça sık söz ettirmektedir.

Singapur şehrinin en yeni ve en gözde bölgesi olan Marina Bay ise pek çok sayıda eğlence mekânlarına, otellere ve ödüllü parkların olduğu muazzam bir bölgedir. Marina bay bölgesi şehirleşme, sosyal ve kültürel alanlarda da oldukça gelişmiş bir bölgedir. Marina Bay bölgesi Singapur’un simgesi haline gelmiş olan birçok mimari ve sanatsal eserlerinde bulunduğu bölgedir. Her gün biraz daha gelişmekte olan Singapur ticaret ve eğlencenin merkezi olma yönünde hızla yol almaktadır. Bunun yanı sıra Singapur’un incisi olan Marina Bay bölgesi de yeni tasarımların ve ilginç projelerin ışığın da sürekli gelişmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu