Malezya Gezisi Hakkında Pratik Bilgiler (Asya)

Malezya, hem doğası ile hem de şahane gökdelenleri ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarmış olan çok güzel bir ülkedir. Malezya, Kuala Lumpur’dan Melaka’ya kadar çok güzel yerlere sahip bir yerdir. Malezya, sadece bunlar ile kalmayıp, ayrıca plajları ve süper adaları ile de insanı büyüleyen bir ülkedir. Ayrıca, müzeleri ile ve bilindik alışveriş merkezleri ile beklentileri fazlasıyla karşılayacak olan bir ülke olma niteliği taşımaktadır. Bu yazıda okurlara, Malezya gezisi hakkında pratik bilgiler (Asya) sunulacaktır.

1. Ülkede Ulaşım

Sürücüler genelde pek aceleci olmazlar ve bu da daha güvenli bir seyahat demektir. Hem karayolu hem de demiryolunun oldukça gelişmiş oluşu, ülkede ulaşım konusunda büyük kolaylıklar doğurmaktadır. Otobüsler ucuzdur ve otobüslerin içi klimadan dolayı soğuk olmaktadır. Buna dikkat etmekte fayda olacaktır. Kimse seyahat için gittiği yerde hasta olmak istemez. Ayrıca, ülkede trafik sağdan akmaktadır.

2. Sağlık

Nemli yerlerde çok fazla suya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden, buraya seyahat edildiğinde susuz kalmamak için yanınızda su bulundurmak çok iyi olacaktır. Ayrıca, ülke, sıtma açısından genel olarak güvenlidir. Bazı yerlere, Taman Negara gibi, gitmeden önce aşı yaptırmak faydalı olacaktır. Malezya’daki hastaneler iyi bir hizmet sunmaktadırlar ve çalışanlar İngilizce dil bilgisine sahiptirler.

3. Kültür

Malezya’daki insanlar, ya da Malaylar, çok cana yakın insanlardır. Arkadaş canlısı olan bu insanlar, sohbet etmeyi seven iyi insanlardır. Dışarıda, bir toplu gezi yapılırken, ülkenin insanları ile sohbet edebilir ve fotoğraf çektirebilirsiniz. Malezya’da, bir camiye veya eve girerken ayakkabıları çıkarmak iyi olacaktır.

4. Alışveriş

Malezya’da birçok güzel alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Birçok şeyin bulunabileceği bu alışveriş merkezlerindeki fiyatalar, Türkiye’deki fiyatlar ile karşılaştırıldığında, Malezya’nın ne kadar ucuz bir yer olduğu anlaşılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu