Lazerle Diş Temizliği Nasıl Yapılır?

İnsanlar en mutlu anlarında yani güldüklerinde karşısındaki insanlara güzel temiz bir gülümseme ister. Tabi dişlerimiz yediğimiz içtiğimiz gıdalarla sararmaya ve kötü bir görüntü almaya başlar. Her ne kadar dişlerimizi düzenli fırçalasak da maalesef dişlerimiz istediğimiz beyazlığa ulaşamayabiliyor. Eskiden bu durum kişinin kaderi gibiydi. Fakat tıp geliştikçe teknolojiyle beraber bu sorunları çözüm getirmeye başlamıştır. Diş beyazlatmak için lazer ile beyazlatma yöntemi halk arasında artık yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazer İle Diş Beyazlatma Uygulaması

Öncelikle kişinin lazerle dişlerinin beyazlatmaya uygun olup olmadığına bakılır.
Kişi seansına gelmeden önce dişlerini florür içermeyen bir macunla fırçalamalıdır.
Dişleri ve dudakları özel koruyucularla korumaya alınır.
Dişlere beyazlatıcı jel ve toz sürüldükten sonra her bölge 30 saniyelik ışınlama işlemine tabi tutulur. Bu ışınlama işlemi her diş için ayrı cihaz ve jel kullanılır.
Korucu bariyerler ve koruyucu jel uzaklaştırılarak seans tamamlanır. İhtiyaç duyulursa ev tipi beyazlatıcı jeller verilir.
Ev tipi beyazlatıcı ve koruyucu jeller kullanılmayacak ise dişlerimizin üzerinde renk oluşturması mümkün olan çay, kahve, sigara ve yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalı. Eğer bunlar kullanılırsa tedavi bir sonuca ulaşmaz aksine dişlerde kalıcı renkler oluşabilir.
Lazerle diş beyazlatma uygulamasında beyaz diş ömrü ortalama 2 veya 3 yıldır. Bu süre kişinin çay, kahve ve sigara kullanımına ağız ve dış sağlığına özen göstermesine göre değişkenlik göstermektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma İşlemi Kimlerde Yapılamaz?

Hamile kadınlarda ve yeni doğum yapmış kadınların emzirme dönemlerinde, 18 yaş altı kişilerde, kullanılan ilaç ve jellere alerjisi olan kişilerde, dişlerde çatlak kırık ve dişeti çekilmesi olan kişilerde, çay ve sigara tüketimini tedavi süresinde vazgeçemeyenlere uygulanmaz.

Kullanılan diş temizleme ve parlatma maddeleri kesinlikle doktor tavsiyesiyle bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu