Lazer Lipoliz Nedir, Uygulamada Yağlar Alınabilir ?

Vücudumuzda oluşan fazla yağlar özellikle son 30-40 yılın en önemli sağlık sorunlarından birisidir. Bu yağlardan kurtulmak için bir çok yöntem denenmektedir. Uzman doktorlar, diyetisyenler ya da spor koçları tarafından bir dolu yöntem uygulatılmaktadır. Fazla yağlarından zaman içinde kurtulmak isteyenler spor ve diyet programına yönelirler. Fakat bazı kişilerin bu yağlardan çok daha kısa sürede kurtulmak istemesi ve diyet ile sporun getireceği zorlu dönemi yaşamak istememeleri dolayısı ile cerrahi operasyonları tercih etmesi söz konusudur. Bu cerrahi operasyonlar çok kısa süre içinde kişiyi aşırı yağlarından kurtarırlar. Ayrıca yağ kaybından dolayı oluşan deri sarkmasını da gidermek bu ameliyatlar sayesinde mümkün olmaktadır. Yağ alınmasında kullanılan birçok ameliyat yöntemi vardır ve lazer lipoliz de bunlardan bir tanesidir.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer uygulaması ile yapılan bir yöntemdir. Yağ hücreleri için özel hale getirilmiş lazer ışınının kullanılması ile yapılan bir tekniktir. Yağlı bölgeye küçük bir delik açılır ve deri altındaki yağa lazer ışını uygulanır ve böylece yağ hücreleri patlar. Eğer uygulama yapılan bölge küçük bir alansa patlayan hücrelerdeki yağı vücut kendiliğinden atar. Fakat geniş bir alanda bu uygulama yapılmış ise akan yağlar özel bir alet ile çekilerek dışarı atılırlar.

Bu Uygulama İle Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Bu konuda bir üst sınır yoktur. Alınacak yağ kütlesi hastanın cilt yapısına bağlıdır. Alınacak yağ sonrası çok fazla deri sarkması oluşacaksa alınacak yağ miktarı belli seviyede tutulur.

Liposuction İle Arasındaki Fark Nedir?

Liposuction’a göre daha lokal bir uygulamayı içerir. Diğer bir ifade ile sadece yağ hücrelerinin etkilendiği bir yöntemdir. Bu sebeple yapılan uygulamanın süresi daha kısadır ve dolayısı ile iyileşme süreci de çok daha kısadır. En önemli fark ise bu yöntem cilt üzerinde asla bir iz bırakmaz.

Uygulama Sonrasında İyileşme Süreci

Bu uygulama sonrasında hasta sadece birkaç saat içinde günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Yürüme, koşma gibi eylemlerde herhangi bir sorun meydana gelmez.

İşlem yapılan bölgedeki dokuların olması gereken sağlığına kavuşması 3-4 ay gibi bir süre alabilir.

Yapılan lazer lipoliz yöntemi küçük bölgelere uygulandı ise ve parçalanan yağların vücudun kendisi tarafından atılması tercih edilmiş ise hastanın olması gereken değişimi fark etmesi 15-20 günlük bir süreç sonunda gerçekleşir.

Her cerrahi yöntem beraberinde belli oranda risk getirir. Bu yöntem neredeyse sıfır risk barındırır ve kişinin operasyon sonrası hemen gidip işlerine devam etmesi oldukça konforlu bir ameliyat olduğunu göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu