Langkawi Gezi Rehberi (Asya)

Langkawi Malezya’nın kuzey batısında bulunan küçük bir adadır. Langkawi adası çok yaşlı yağmur ormanları ve harika mercan kayalıkları arasında yer alan egzotik havası ve az rastlanan yabani yaşam tarzı ile son derece modern bir turizmi olan az bulunan tatil beldelerinden biridir. Langkawi adası Malezya ülkesinin en iyi bilinen adası olup Andaman denizinde yer alır.

Mavinin en güzel tonlarından biri olan turkuaz mavisi denizi, bembeyaz kumsalları, her tarafı ormanla kaplı tepeleri, el değmemiş doğası ve tatilciler için çok önemli vergisiz alışveriş fırsatları ile tam tatil cennetidir. Hindistan ceviz ağaçlarının muhteşem gölgesinde, tropikal iklimin ve berrak denizinde müthiş bir tatil imkanı sunan Langkawi adası 99 ada topluluğundan oluşmaktadır.

Burada bulunan mangrov ormanları Unesco tarafından korunmaya alınmıştır. Mangrov orman alanları büyüleyici tabiatı ve harika plajları ile giden bütün tatilcileri kendine hayran bırakıyor diyebiliriz. Tam Malay adası görünümünde olan Langkawi köyleri, balta girmemiş ormanları, mandaları, pirinç tarlaları ve doğasıyla muhteşemdir.

Langkawi’de Yaşam

Langkawi muhteşem doğası ve harika bir tatil beldesi olmasına rağmen gece hayatı çok hareketli değil denebilir. Sadece bazı barlarda canlı müzik dinleyerek sakin bir gece geçirilebilir. Nisan aylarında yapılan uluslararası su festivalinde su sporları yarışmaları, su altında hazine avı, kumdan kale yapımı, balık yarışı gibi birçok etkinlikler yapılır.

Langkawi Adasında Konaklama Ve Mutfak Neredeyse dünyanın her yerinden turistik amaçla gelen misafirlerini ağırlayan Langkawi adasında hem harcamalarını kısıtlı tutmak isteyenler için hem de tatil için çok para harcamayı sevenler için birinci sınıf otellerden uygun fiyatlı hotellere kadar birçok seçenekler vardır. Adanın her yerinde konaklama yerleri bulmak mümkün oluyor. Kumsal tarafında resort oteller, daha iç kısımlarda ise uygun bütçeli oteller bulunur.

Langkawi adasında taze deniz ürünlerin dışında Çin, Tayland, Malay ve Hint mutfağından seçme yemeklerde bulmak mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu