Langkawi Adası

Malezya’nın en turistik adalarından biridir. 104 küçük adadan oluşan takım adası ve bütün hayat neredeyse Langkawi adasındadır. Adını adada bulunan kahverengi kartallardan almıştır. Doğası oldukça güzel ve sessiz bir adadır.

Denizi de bir o kadar duru ve berraktır. Adanın bir diğer özelliği de alışveriş yaptığınızda vergi ödemiyorsunuz fiyatları Türkiye standartlarındadır. Adada birçok vergisiz alışveriş merkezi vardır. Müslüman bir ülke olduğu için ülkede domuz eti yeme olasılığı çok düşüktür. Müslüman olduğu kadar Hintli ve Çinli vatandaşlarda görmek mümkündür. Langkawi adasına Ocak ve Mart aylarında gitmek en uygun zamandır.

Efsane Adası

Langkawi efsaneler adası olarak ismini duyurmuş bir adadır. Efsanelerden birine göre bu ada yaşamın başladığı ilk yer olarak ve yaratılan ilk kara parçasıdır. Adada bulunan yağmur ormanları 10 milyon yaşında ve bu efsaneyi doğrular niteliktedir.

Hamile Kız Gölü

Langkawi adasında bulunan Kuah şehrinin güneyinde yer alan Tasik Dayang Bunting olarak bilinen Hamile kız gölünün farklı bir efsanevi hikayesi vardır. Pualu Dayang Bunting tepeleri arasında yer alan derin bir göldür. Bu göl aslında yanardağ ağzında oluşmuş bir krater gölüdür ve bir tarafı denizle birleşmeye yakın fakat dar bir kaya parçası gölü denizden ayırıyor. ancak gelgit oluşursa denizle birleşir.

Gölde yüzülebilir ve kanolarla gezinti yapılabilir. Hamile kız gölünün efsanesi bu göl şifalı olarak nitelendirilmiştir. Kısır Kadınlar Hamamı adını almıştır. Efsaneye göre bir prenses doğumda ölen ilk bebeğini bu suya bırakmış ve tanrıda bu gölü şifalı olarak kutsamıştır. Tepelerde uzanmış hamile bir kadın görülür ve efsanenin arkasında bu kadının olduğuna inanılır. Bu göle giren kadınların bir süre sonra çocuğu oluyormuş ve herhangi bir başka hastalığa şifa olduğuna inanıyorlar. Langkawi Adasındaki bu göl en ilgi çeken turistik yerlerinden biri haline gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu