Kutsal Maymun Ormanı: Monkey Forest

Meraklılarının bildiği üzere Hindistan’da bulunan bu orman oldukça ilginç ve sizler için harika bir deneyim yaşatacak türde. Orman girişinde meraklı maymunlar turistleri karşılıyor. Turistlerden yiyecek almaya alışmış olan bu hayvanlar bir o kadarda arsız. Her an elinizden bir şeylerinizi kapabilecek her an saldırıya geçecek şekildeler. O yüzden poşetle torbayla dolaşılmasını bizlere tavsiye etmiyorlar. Açıkçası hem kutsal olduklarına inanılıyor hem de hırsızlık yapıyorlar bu maymunlar.

İşin bu tezatlık yanı biz meraklıları biraz olsun düşündürmüyor değil. Unutmadan saldırı derken korkmayın sadece yiyeceklerinize ve tabi ki her canlı gibi aşırı şekilde rahatsız edilmedikleri sürece insanlar ile gayet iyi bir biçimde anlaşabiliyorlar. Maymunlar tapınakta büyük ilgi odağı halinde. 800’ün üzerinde maymun olduğu söylenen bu tapınak maymunlar için çok güzel bir doğal yaşam yeri. Hallerinden oldukça memnun gözüküyorlar.

Peki, Tapınak ve Orman Nasıl Bir Yer?

Tapınaktaki uzun ağaç kökleri maymunlar için iyi bir çevresel fonksiyon oluyor. Tapınak görevlileri maymunların sağlık durumları güvenliklerini ve gerektiği takdirde bakım, yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılıyorlar. 8 adet maymun ailesi bu tapınakta yaşamaktadır. Maymunlardan birisi tapınak dışına kaçmak isterse ya da yanlışlıkla çıkmış bulunuyorsa tapınak görevlileri maymunlara ne yazık ki vurarak engel oluyor. Ormanda ve tapınakta bu denli maymun türünün olmasıyla haliyle Hindistan şehir merkezinde de bu hayvanları görme olasılığımız oldukça yüksek.

Ülkemizde kedi köpek gibi hayvanlara alışmışken bu insanların maymunlara alışmış olması şaşırtıcı değil. Ormanda maymunun yanı sıra fazlasıyla kuş türü bulunmaktadır. Tapınak ve orman sizi huzur ve ormanın akustiğine uygun türde bir dinginliğe davet ediyor. Uzak Doğu rotasında bir seyahat düşünceniz ise mutlaka Hindistan’a ve bu Kutsal Maymun Ormanı’na uğrayın. Sizler için harika bir deneyim ve fotoğraflayacağınız güzel kareler yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu