Kurumuş Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar kırmızı renkli, içinde bir sürü küçük küçük tanecikler bulunmaktadır ve tadı da oldukça lezzetlidir. Narın içinde pek çok tane olduğu için hem yenilmesi hem de parçalanması çok zordur. Narı ayıklarken ve yerken çok zorlandığımızdan dolayı ya üstümüze düşürüp leke bırakırız ya da halıya düşürüp ezeriz ve halıda leke bırakırız. Nar lekesi çok zor çıkarılmaktadır. Peki kurumuş nar lekesi nasıl çıkar? Nar lekesinden kurtulmak için aslında kolay yöntemler vardır.

Nar Lekesinden Nasıl Kurtulunur?

Nar lekesi bulaşan kumaşa hemen limon kolanyası dökülüp bir bez yardımıyla bastırarak silinmelidir. Leke yeni olduğunda çıkartılması da kolaylaşmaktadır ve basit yöntemlerle çabucak kurtulunabilmektedir. Ancak leke kuruduysa lekeyi çıkartmak zorlaşır. Bu durumda kurumuş nar lekesi nasıl çıkar?

Kurumuş Nar Lekesi

Kurumuş nar lekesi kumaşlardan zor çıkmaktadır. Çünkü nar lekesi kumaşın içine işlemiştir ve kolay kolay çıkmak da istemez. Bu durumda nar lekesini çıkartmak için Asprin isimli leke çıkarıcılar kullanılabilir. Aspirini kurumuş nar lekesinin üstüne bol bol sıkın. Bir süre bekledikten sonra makinede yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu