Koh Samet Adası, Tayland (ASYA )

Tayland Tanıtım

Tayland Krallığı Hindiçim yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya ülkesi. Koh Samt Bankok’a 222 kilometre uzaklığında bulunuyor. Bankok’a 2.5 saatlik yolculuk ardından Koh Samet Adasına ulaşılıyor. Bu adanın konumu göz önüne alındığında eşsiz doğa manzarasının yanında denizin berraklığı kumlarını beyaz oluşu bu bölgeyi turizm bölgesi haline getirmiştir. İklim koşulları yılın az günlerinde ılık iken genel itibari ile yaz havası mevcut.Son zamanlarda gelişme gösteren bu ada hem Taylandlıların hem de yabancı turistlerin oldukça dikkatini çekiyor . Çevresinde bulunan ormanlık alanın tatilciler için tam bir keyif noktasıdır. Koh Samed Adası ulusal park statüsüne uygun görülmektedir bu yüzden adaya girişte bir miktar ücret alınıyor.

Koh Samet’te Bulunan 10 Plaj

-Ao Cho Grandview Hideaway Resort
-Sai Kaew Beach Resort
-Moobon Talay Resort
-The C Samet Beach Resort
-Ao Prao Resort
-Samed Grandview Resort
-Nong Nuey Rooms
-Lima Coco Resort
-Tubtim Resort
-Samed Cabana Resort

Bu plajlar Koh Samed Adasının adının duyulmasın da oldukça etkili oluyor . Kaliteli adına tüm nitelikleri bulunduran bu adalar da alışveriş yiyecek içecek imkanı oldukça gelişme var oluyor.

Koh Samed Adasında Konaklama

Plajların bulunduğu yerlerin hemen hepsinde konaklama için uygun yerler bulunuyor . Fakat dikkat edilmesi gereken nokta ise bölgeden bölgeye fark eden fiyatlardır. Oteller dışında Koh Samed Adasından değişik tarzlarda bulun cafe , bar, restaurant tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli oluyor .

Koh Samed Adası için en uygun mevsimsel aylar Kasım ve Şubat aylarıdır . Sezonu en az olan dönem ise Mart ve Ekim aylarıdır. Koh Samed Adası oldukça keyiflidir gidilen mevsimler adanın tadını çıkarmak için doğru olması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu