Kiklad Adalarının Yükselen Yıldızı: Paros Adası (Avrupa)

Yunan Adalarının En Parlak Yıldızı:

Yunanistan’ın Güneydoğusunda yer alan en çok turist misafir ettiği adalardan bir tanesi Kiklad takımadalarının tam ortasında kalan Paros Adası. En büyük üçüncü ada olma özelliğine sahip. Tertemiz sokakları maviye boyalı evleri ile insanı büyüleyen masalsı bir havası var Paros Adasının.

Adanın rıhtımında bulunan yel değirmeni ile karşılanıyorsunuz. Aşırı temiz ve berrak suyu ile saygın plajlarını görmeden ada turu tamamlanmış sayılmıyor. Adanın verimli ovaları sayesinde geçim kaynağının mermerin yanı sıra üzüm bağları ve zeytin ağaçları olduğu gözlemleniyor. Adanın tüm alanı hesaplamalara göre 196 km olarak geçiyor. Keşfedilmeyi bekleyen 196 km bir kara parçası. Plajları, restoranları, tarihi kalıntıları ile hem kültürel hem de deniz tatilini aynı anda düşündürten bir deneyim seçeneği sunuyor.

Ada Plajları:

En ünlü plajı ve en çok tercih edilen Chrissi Akti Plajı olmak üzere, Poundu Plajı, Lageri Plajı, Kaminia Plajı, Parikia ve Çıplaklar kampı olmak üzere birçok plaja sahiptir. Mermeri ile ünlü olan ve antik çağda geçim kaynağını mermer ile karşılayan Paros Adası Napolyon’un mezar taşlarının da buradan temin edildiği biliniyor.

Kiklad Adalarının Yükselen Yıldızı Paros Adası Akdeniz atmosferi hakim olan ılıman bir hava hakimiyetindedir. Paros Adası Kiklad takımadalarının tam orta kısmında yer aldığından civar bölgelerden ulaşım oldukça kolay ve mümkün. Ulaşım sefer saatlerine ve ücretlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

En çok tercih edilen aktiviteler arasında sörf bulunuyor. Anti Paros ‘a bakan sahilde kite ve rüzgar sörfçülerinin izlenmeye değer şöleni deneyimlenmesi gereken bir aktivite. Yunanistan tatil bölgeleri arasında bulunduğu konum ve adaları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı. Eğer hem sakin, pırıl pırıl bir deniz kıyısında denize girmek dilediğiniz zaman meşhur egece hayatı ile tatilinizi renklendirmek istiyorsanız. Kiklad Adalarının Yükselen Yıldızı Paros Adası tatil rehberinizin ilk tur bölgesi olarak belirlemeniz tavsiye ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu