Kaybolan Android Cihaz Nasıl Bulunur

Android telefon ya da tabletleri kaybetmek hepimizin başına gelebilir. Telefonlar yakınlarda bir yerlerde bulunamadığında eski usul birinin çaldırmasını isteyip bulma yolu işe yarayabilir. Fakat bu durum karşımıza her zaman bu kadar kolay çıkmayabiliyor. Telefonunuz sessizdeyse veya bu kadar yakınlarda değilse farklı yöntemlere ihtiyacınız olacak. Peki kaybolan android cihazı bulmanın en kolay yolu nedir ?

Peki, Kaybolan Android Cihazı Bulmanın Yolu Nedir

Google’ın Android Cihaz Yöneticisi ile çalınan veya kaybolan android telefonun bulunması, hatta bazı özelliklerinin uzaktan kontrol edilebilmesi mümkün.

1) Google Arama Çubuğuna ‘telefonum nerede’ yazın veya Google Device Manager ( Android Cihaz Yöneticisi) sayfasına girin.

2) Eğer cihazınızın GPS özelliği aktif ise, bu sayfadan cihazın son konumunu öğrenmeniz mümkün.

3) GPS aktif değilse ve cihaz konumu görünemiyorsa bu sayfadan en azından Zili Çaldır seçeneğini işaretleyerek 5 dakika süreyle en yüksek seste telefonunuzu çaldırabilirsiniz.

Çalınan Android Cihaz Nasıl Kontrol Edilir

  • Google Android Cihaz yöneticisi, cihazın çalınmış olma ihtimalini de göz ardı etmemiş. Bu sayfadan, çalınan bilgilerin görünür durumda olmaması için ‘Kilitle’ seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu seçenek ile cihaz kilitlenir ve cihaz şifresi sıfırlanır.
  • Ayrıca bir başka seçenek olarak ‘Sil’ Butonu da kullanıcıların hizmetine sunulmuş. ‘Sil’ seçeneği işaretlendiğinde ise cihazdaki mesajlar, fotoğraflar, rehber gibi önemli kişisel bilgiler içerebilecek her şey silinebiliyor. Dikkat edin, bu seçenek işaretlendiğinde cihaz fabrika ayarlarına dönmüş olacak.

***Tabi Android Cihaz Yötecisinin tüm bu özelliklerini kullanabilmeniz için telefonunuzun Android 2.2 veya üzeri olması gerektiğini de hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu