Kaş Seyirmesi Neden Olur?

Zaman zaman olan ve rahatsızlık verecek şekilde şiddeti olan kaş seyirmesinin altında bir çok farklı durum yatmaktadır. Bunların en başında da stres, sıkıntı ve yorgunluk gösterilmektedir. Özellikle de çay, kahve gibi içeceklerin etkilemesi nedeniyle de baş gösteren kaş seyirmesi, masa başında çalışanlar için adeta korkulu rüya haline gelmiştir.

Kaş Seyirmesi Nasıl Başlar?

Stresin baş göstermesi nedeniyle sinirler kasılmaya başlıyor. Kaş üzerinde bulunan bütün sinirlerimiz de aslında bu nedenle hareketlilik oluşturuyor. Rahatsızlıkların baş göstermesi ile başlayan kaş seyirmesi, kısa bir süre sonra geçmeye başlamaktadır. Ancak kaş seyirmesi rahatsızlığı geçiren kişilerin şikayetlerini birazda olsa azaltması adına;

1- Aşırı duygusallığın bırakılması, moral bozukluğu ve stresin önlenmesi,
2- Uykusuzluk ve uyuma düzeninin normale girmesi,
3- Beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekiyor.

Kaş seyirmesinin ortaya çıkmasındaki en önemli nedenlerden biri de uykusuzluk ile yorgunluktur. Masa başında ya da sürekli bilgisayar başında gününü geçiren kişilerde baş gösteren kaş seyirmesini vitamin eksikliği, uykusuzluk ve moral bozukluğu gibi şikayetler de desteklemektedir.

Yukarıda saydığımız rahatsızlıkların önüne geçilememesi halinde hala kaş seyirmesi şikayetleri devam ediyor ise, mutlaka kişinin bir nöroloji uzmanına görünmesi ve muayene olması gerekiyor. En iyi önlemi ve ilacı da yine doktor verecektir. Yoksa bu şikayetler sürekli olarak devam edecek ve kişi kendi açısından oldukça rahatsız olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu