Kampot Kasabası (Asya)

Kampot, Kamboçya’nın güney doğusunda yer alır. Bokor National Park’ı için geçiş özelliği taşıyan bir kasabadır. Nüfusu 40.000 olan kasaba nüfus oranına göre sakin ve küçük bir kasabadır. Vietnam’a 1 2 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Nehre paralel uzanan yol üzerinde yürümek, restoran ve kafelerde güzel vakit geçirmek isteyenler için vazgeçilmez bir konaklama noktası olarak tavsiye edilebilir.

Kampot Hayvanat Bahçesi’ne 20 dakika uzaklıkta bulunur. Burada tekne turlarına da katılabilir ve eğlenceli, macera dolu deneyimler kazanabilirsiniz. Ayrıca Kampot çevresinde birçok sayıda küçük ve istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz mağazalar bulunur. Dünyanın en iyi karabiberini ürettikleri söylenir. Okyanus suyundan tuz elde edebilen yöre halkının ana geçim kaynağı tuzdur. Ayrıca kasaba çevresindeki büyüleyici küçüklü büyüklü mağaraların eşsiz doğallığını ve büyüleyici havasını burada keşfedebilirsiniz.

Karabiber Çiftliği

Ağaçların büyüklüğüne göre 16 ile 30 litre su ile yaklaşık iki gün boyunca sulanabilen bu çiftliğin arazisinde inek gübresi ve yarasa kullanılır. Burada her şey organik olmakla beraber zararlı bir etkisi yoktur. Ağaçların verimliliği bu doğallık karşısında yaklaşık 30 yıla kadar devam etmektedir. Biberler üç renkte yetişmektedir. Lezzet sağlamak için farklı kurutma ve kaynatma dönemleri vardır. Siyahlar için 3 dakika, kırmızılar için 5 dakika, beyaz olan için ise 10 dakika süre ile kaynatılan biberler birer hafta boyunca kurutulmakta.

Kamboçya

Sakin, dingin ve de huzurlu bir atmosfer sunan kasabada yapılabilecek en güzel şey nehir kenarında güneşin batışını izlemek olurdu. Her güneş batımında her biri birbirinden güzel gün batımı manzaraları ve cezbedici doğasıyla bu küçük huzur verici kasabada güzel vakit geçirmek ve doğanın tüm bu güzelliğini tatmak, yeni insanlar, farklı kültürlerle kaynaşmak isterseniz Kamboçya uğrak noktalarınızdan birisi olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu